Sektorkolejowy » Spółka LTG Cargo będzie realizowała przewozy dla Orlen Lietuva

Spółka LTG Cargo będzie realizowała przewozy dla Orlen Lietuva

pzez Damian

Litewski przewoźnik kolejowy będzie zarządzał transportem towarów na kluczowej trasie o długości 311 km z Litwy do Estonii, przyczyniając się do głębszej integracji z siecią logistyczną Europy Północno-Zachodniej.

LTG Cargo ogłosiło rozszerzenie swoich usług na Łotwę i Estonię. Ruch ten ma na celu dalszą integrację działalności w Europie Północno-Zachodniej i wsparcie potrzeb transportowych Orlen Lietuva – operatora jedynej rafinerii ropy naftowej w krajach bałtyckich. LTG Cargo będzie obsługiwać całą 311-kilometrową trasę z Bugeniai na Litwie do Valgi w Estonii, ułatwiając transport litewskich produktów naftowych.

Rozwój ten jest następstwem zwycięstwa LTG Cargo w międzynarodowym przetargu ogłoszonym przez spółkę Orlen Lietuva, sygnalizując znaczące rozszerzenie zasięgu geograficznego firmy. Wcześniej LTG Cargo świadczyło usługi dla Orlen Lietuva wyłącznie na terenie Litwy.

Zapewniając transport produktów naftowych do Estonii, staramy się sprostać potrzebom naszych klientów i zwiększyć efektywność naszych usług – powiedziała Eglė Šimė, CEO LTG Cargo.

Firma przygotowała się do tej ekspansji – konieczne było m.in. certyfikowanie lokomotyw do pracy na Łotwie oraz skompletowanie zespołu wykwalifikowanych specjalistów i maszynistów.

Dzięki możliwości transportu ładunków z wykorzystaniem składów o wadze do 5 300 ton LTG Cargo zamierza znacznie skrócić czas transportu towarów z Litwy przez Łotwę do Estonii, przy średnim czasie dostawy krótszym niż jeden dzień. W przyszłości LTG Cargo planuje stworzyć 1200-kilometrowy kolejowy korytarz towarowy z Finlandii do Europy Środkowej, jeszcze bardziej zwiększając wydajność i zasięg bałtyckiej logistyki towarowej.

Autor: Marketa Horpeniakova
Źródło: railmarket.com
Fot. ltgcargo.lt

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz