Sektorkolejowy » Łódź: Remont Legionów. Trwają prace przy montażu torowiska

Łódź: Remont Legionów. Trwają prace przy montażu torowiska

pzez Damian

Na trwającej przebudowie ul. Legionów widać już docelowy układ torowiska, a na skrzyżowaniu z ul. Zachodnią gotowe są pierwsze odcinki torów.

Postępują prace przy przebudowie ul. Legionów. Wykonawca na przełomie października i listopada planuje wznowić ruch tramwajów ul. Zachodnią po nowych torach i zająć się drugą częścią skrzyżowania. Obecnie trwa montaż nowego torowiska. Na skrzyżowaniu widać już „krzyżaki” i rozjazdy. To pierwsze już gotowe elementy torów.

Tramwajowe elementy widać również na innych odcinkach inwestycji. Po wykonaniu prac ziemnych i przebudowie instalacji wykonawca przystąpił do tworzenia nowej konstrukcji drogi. Wylane zostały betonowe ławy pod torowisko, a w rejonie ul. Pogonowskiego ułożone zostały już płyty podtorowe. Pod koniec miesiąca wykonawca planuje przejść z budową torowiska na dalszy odcinek do ul. Żeligowskiego. Umożliwi to udostępnienie przejazdu ul. Legionów do ul. św. Jerzego i dojazd na Wszystkich Świętych do Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej.

Nowe, ciche torowisko w Łodzi na ulicy Legionów

Nowa ulica Legionów oraz ul. Cmentarna zyskają nowe, ciche torowisko, a jezdnia wykonana zostanie z kamiennej kostki. Poszerzone zostaną chodniki. Ulice o uspokojonym ruchu wzbogacą drzewa, krzewy i inne rośliny utrzymywane przez automatyczny system nawadniania. Poza tym pojawią się nowe meble miejskie, kosze, ławki i oświetlenie, a u zbiegu ul. Legionów z ul. Cmentarną powstanie zielony skwer z fontanną.

Źródło: lodz.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz