Sektorkolejowy » Parowozownia Skierniewice zaprasza na zakończenie sezonu turystycznego 2023

Parowozownia Skierniewice zaprasza na zakończenie sezonu turystycznego 2023

pzez Damian

Już jutro (7.10) od godziny 11:00 rozpocznie się oficjalne zakończenie sezonu turystycznego w Parowozowni Skierniewice. Poniżej informacja przekazana przez PSMK.

Dobiega końca XIX, rekordowy, sezon turystyczny w Parowozowni Skierniewice. Z tej okazji szykujemy jego oficjalne zakończenie, które w tym roku będziemy świętować w sobotę 7 października w godz. 11.00-15.00. W jego trakcie dla najmłodszych fanów kolei (i nie tylko), oprócz naszych stałych punktów programu, przygotowaliśmy liczne dodatkowe atrakcje:

  • spotkanie z nosorożcem Rogatkiem i stoisko kampanii Kolejowe ABC organizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego;
  • stoisko promocyjne wraz makietą przygotowane przez Stację Muzeum w Warszawie wraz z jej odziałem Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie;
  • stoisko promocyjne Regionalnej Organizacji Województwa Łódzkiego

Tego samego dnia wieczorem natomiast, szykujemy prawdziwą gratkę dla miłośników nastawnic i semaforów – o godzinie 19.00 w klimatycznych pomieszczeniach naszej wystawy urządzeń sterowania ruchem kolejowym odbędzie się spotkanie się przy zdjęciach Ariela Ciechańskiego i dyskusja na temat: Urządzenia sterowania ruchem kolejowym – dziedzictwo niedoceniane. Jak pokazują je inni.

Parowozownia będzie także dostępna dla zwiedzających 8 października, również w godzinach 11.00-15.00 z podstawowym programem zwiedzania ekspozycji taboru – w towarzystwie przewodnika (o 11.00 i 13.00) oraz samodzielnie.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna także w tym roku umożliwia swoim pasażerom powrót gratis z Dni Otwartych Parowozowni Skierniewice. Wystarczy, że uzyskacie Państwo nasze potwierdzenie na bilecie ŁKA do Skierniewic, a wrócicie do stacji początkowej pociągiem tego przewoźnika bezpłatnie (w przypadku biletów elektronicznych wydajemy specjalne papierowe poświadczenie). Szczegółowe warunki stosowania oferty Z ŁKA do Parowozowni Skierniewice można znaleźć tutaj

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz