Sektorkolejowy » Kolejny złodziej paliwa złapany przez SOK

Kolejny złodziej paliwa złapany przez SOK

pzez Damian

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Lublina ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował ukraść olej napędowy z jednej z cystern stojących w stacji towarowej Lublin Główny. Mundurowi udaremnili kradzież ponad 50 litrów paliwa.

Do zdarzenia doszło podczas działań przeciwko dewastacjom elementów wyposażenia taboru kolejowego w rejonie torów odstawczych, prowadzonych przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Funkcjonariusze GOI SOK zauważyli mężczyznę, który spuszcza olej napędowy przez zawór spustowy cysterny stojącej w stacji towarowej Lublin Główny. Na widok mundurowych sprawca próbował zbiec z miejsca kradzieży, jednak funkcjonariusze po krótkim pościgu udaremnili ucieczkę ujmując mężczyznę i stosując wobec niego środki przymusu bezpośredniego.

Jako dowody rzeczowe funkcjonariusze zabezpieczyli 6 plastikowych wiaderek wypełnionych skradzionym paliwem. Łącznie około 55 litrów oleju napędowego. Mundurowi znaleźli także 9 pustych plastikowych pojemników i 8 pustych plastikowych wiaderek przygotowanych do napełnienia oraz lejki i rękawice.

Ujęty sprawca kradzieży to 42-letni mieszkaniec Lublina, który został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz