Sektorkolejowy » Koleje Dolnośląskie wysłały pociąg do Przemyśla – w drodze powrotnej zabrał uchodźców

Koleje Dolnośląskie wysłały pociąg do Przemyśla – w drodze powrotnej zabrał uchodźców

pzez Adrian

Koleje Dolnośląskie wspierają uchodźców

Koleje Dolnośląskie w dniu 1.03.2022 r. zorganizowały pociąg humanitarny, który około godziny 13 został wysłany do Przemyśla. Skład dwóch pojazdów hybrydowych umożliwił ludziom zamieszkującym tereny, które zostały objęte działaniami militarnymi transport w bezpieczne rejony. W pociągu pojawili się m.in. tłumacze języka ukraińskiego i rosyjskiego oraz przedstawiciele Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Należy podkreślić, że uruchomienie tego przejazdu wymagało współpracy:

  • Kolei Dolnośląskich
  • przedstawicieli szczebla rządowego w poszczególnych województwach
  • PKP

„To sytuacja bez precedensu, dlatego pomagamy, jak tylko potrafimy. Mamy świadomość, że nasza pomoc to kropla w morzu potrzeb, ale każda inicjatywa jest równie ważna. W szczególności szybki, sprawny i bezpieczny transport bezbronnych ludzi chcących znaleźć schronienie w naszym kraju. W drodze powrotnej zatrzymamy się na stacjach: Rzeszów, Kraków Główny, Katowice, Opole, Wrocław Główny, Legnica, Bolesławiec aż do Zgorzelca. Chętni będą mogli wysiadać po drodze”

– mówił Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Więcej wsparcia dla uchodźców z Ukrainy z Dolnego Śląska

Należy przypomnieć, że Koleje Dolnośląskie od soboty pozwalają obywatelom Ukrainy na bezpłatne korzystanie z usług przewoźnika. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Koleje Dolnośląskie z tej możliwości skorzystało już około tysiąc osób. Zgodnie z planem uchodźcy z Ukrainy mają możliwość korzystania z darmowych przejazdów pociągami przewoźnika do 6 marca 2022 roku, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że termin ten ulegnie wydłużeniu.

Autor: Damian Malesza
Fot. Jan Bury

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz