Sektorkolejowy » Katastrofa w Grecji. Co najmniej 32 osoby zginęły, a 85 zostało rannych w wypadku kolejowym

Katastrofa w Grecji. Co najmniej 32 osoby zginęły, a 85 zostało rannych w wypadku kolejowym

pzez Damian

Do zderzenia pociągu towarowego z pociągiem pasażerskim jadącym między Atenami a Salonikami w Grecji doszło we wtorek późnym wieczorem. Jak przekazała agencja prasowa Associated Press, w wypadku zginęły co najmniej 32 osoby, a 85 zostało rannych.

Pociąg pasażerski zderzył się z nadjeżdżającym pociągiem towarowym w północnej Grecji, w wyniku czego wiele wagonów wykoleiło się, a co najmniej trzy ogarnął pożar.

„To jest okropna noc. Trudno ją opisać. (…) Przód pociągu został rozbity. Przyjeżdżają dźwigi, a specjalny sprzęt do podnoszenia usuwa gruz i podnosi wagony.” – powiedział państwowej telewizji Costas Agorastos, gubernator centralnej części regionu Tesalii.

Trudna akcja ratunkowa

Operator kolejowy Hellenic Train przekazał, że pociąg pasażerski przewoził około 350 pasażerów.

Z kilku pobliskich miejscowości przyjechały karetki pogotowia, aby pomóc w transporcie rannych pasażerów. W akcji ratunkowej wzięło udział 150 strażaków i 40 karetek pogotowia.

Ratownicy z latarkami czołowymi pracowali w gęstym dymie, wyciągając kawałki zniekształconej blachy z rozbitych wagonów w poszukiwaniu uwięzionych ludzi.

Urzędnicy rządowi poprosili armię, aby ta pomogła w akcji ratunkowej.

Źródło: i.pl | PAP, Associated Press

Może Ci się spodobać

3 komentarze

Andy 1 marca 2023 - 17:49

R.I.P.

Odpowiedz
Jacek 1 marca 2023 - 18:04

R.I.P.

Odpowiedz
Leszek 2 marca 2023 - 14:11

Ilu torowy jest szlak, na którym doszło do tragedii? Nikt tego nie podaje. Czy był to szlak jednotorowy czy dwutorowy. Czy jeden z torów był zamknięty i ruch był prowadzony po jednym torze?

Odpowiedz

Zostaw komentarz