Sektorkolejowy » Herkules zerwał umowę ze spółką Impel. Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R niezagrożona

Herkules zerwał umowę ze spółką Impel. Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R niezagrożona

pzez Adrian

22 grudnia 2021 r. Herkules Infrastruktura sp. z o.o. (HRI) odstąpiła od umowy z Impel Tech Solutions sp. z o.o. sp.k. (Impel) dotyczącej wykonania przez Impel na rzecz HRI robot budowlanych polegających na zaprojektowaniu i budowie obiektów wchodzących w skład infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R w ramach projektu pn. „Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach NPW ERTMS”.

Herkules podaje w komunikacie prasowym, że:

Odstąpienie od powyższej umowy nastąpiło z winy Impel i nie wpływa na realizację przez HRI umowy głównej zawartej z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach ww. projektu”.

Umowa z 30 września 2020 r. pomiędzy HRI a Impel o podwykonawstwo w zakresie wykonania przez robót budowlanych polegających na zaprojektowaniu i budowie obiektów wchodzących w skład infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych określała wynagrodzenie podwykonawcy na poziomie 116 mln zł netto.

Tego samego dnia spółki zawarły również umowę, w której zapisano, że Impel otrzyma blisko 23,5 mln zł netto za realizację na rzecz HRI prac elektrycznych dla części obiektów radiowych w ramach ww. kontraktu.

Obie umowy zostały zawarte z terminem realizacji do końca roku 2022 z możliwością przedłużenia.

Kontrakt pn. „Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach NPW ERTMS” pozyskało konsorcjom Herkules Infrastruktura sp. z o.o. i Nokia Solutions and Networks sp. z o.o. na podstawie umowy z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z 29 marca 2018 r.

Autor: Agata Sumara
Fot. plk-sa.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz