Sektorkolejowy » Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uratowali życie kobiecie

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uratowali życie kobiecie

pzez Damian

W dniu 24 stycznia 2023 roku w godzinach nocnych dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach otrzymał telefoniczną informację o obecności osoby postronnej na szlaku kolejowym Zabrze Makoszowy – Mizerów, która woła o pomoc. Skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK uratowali życie kobiecie, która leżała skrępowana w krzakach przy torowisku. 60-latka była wycieńczona, a kontakt z nią był utrudniony. Została przewieziona wezwaną przez mundurowych karetką do szpitala. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

We wtorek, 24 stycznia br. w godzinach nocnych dyżurny zmiany SOK z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach otrzymał telefoniczną informację od dyspozytora Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach, że na szlaku Zabrze Makoszowy – Mizerów przebywa osoba postronna, która woła o pomoc. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Gliwicach.

Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi zauważyli leżącą w krzakach kobietę w pozycji embrionalnej ze związanymi sznurem rękami. Kobieta była mocno wystraszona i osłabiona, wręcz wycieńczona z widocznymi obrażeniami twarzy. Był z nią utrudniony kontakt, nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Mundurowi natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia i do czasu jej przyjazdu udzielali potrzebującej pomocy przedmedycznej.

60-letnia kobieta została odwieziona do Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Poinformowano również Komisariat I Policji w Zabrzu, który wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia, gdyż mamy do czynienia z przestępstwem przeciwko życiu i zdrowiu, a nawet z próbą usiłowania zabójstwa. Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że gdyby nie pomoc funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei jej życie mogło być poważnie zagrożone.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz