Sektorkolejowy » Dodatkowy termin szkolenia UTK „Wdrożenie rejestru EVR”

Dodatkowy termin szkolenia UTK „Wdrożenie rejestru EVR”

pzez Adrian

Zapisy na II termin szkolenia „Wdrożenie rejestru EVR”

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatów z wdrożenia rejestru EVR  Urząd Transportu Kolejowego postanowił uruchomić zapisy na dodatkowy termin – 24 lutego 2022 r. Udział w szkoleniu w ramach Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego jest bezpłatny. Zapisy na szkolenie odbywają się od dzisiaj tj. 16.02.2022 r.

W jaki sposób będzie przebiegało szkolenie?

Zajęcia w ramach szkolenia pt. „Wdrożenie rejestru EVR” będą odbywały się w formacie praktycznych warsztatów. Podczas trwania szkolenia zostaną przedstawione kluczowe funkcjonalności rejestru EVR, czyli:

  • zakładanie konta
  • rejestracja wniosków
  • wyszukiwanie danych

Należy dodać, iż od 1 lutego pojazdy kolejowe w Polsce są rejestrowane tylko przez europejski rejestr pojazdów (EVR). Rejestr jest prowadzony przez Agencję Kolejową Unii Europejskiej, jednakże wnioski składa się nadal do Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Do kogo skierowane jest szkolenie „Wdrożenie rejestru EVR”?

Szkolenie UTK z wdrożenia rejestru EVR jest przeznaczone dla wszystkich użytkowników nowego systemu, np.:

  • dysponentów taboru kolejowego
  • właścicieli taboru kolejowego
  • podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie taboru kolejowego
  • producentów taboru kolejowego

Gdzie można zapisać się na szkolenie?

Na dodatkowy termin szkolenia Urzędu Transportu Kolejowego pt. „Wdrożenie rejestru EVR” można zapisać się TUTAJ.

Należy pamiętać, iż jest to powtórzenie szkolenia, które odbyło się 10 lutego 2022 roku, dlatego organizator szkolenia prosi, aby osoby, które brały już udział w tym szkoleniu, nie zapisywały się na nie ponownie.

Nowy proces rejestracji pojazdów kolejowych

Obecnie wszystkie etapy rejestracji pojazdów kolejowych odbywają się w jednej aplikacji – EVR. Wnioski można składać jedynie drogą elektroniczną, a Prezes Urzędu Transportu Kolejowego nie wydaje raportów. Wszystkie etapy komunikacji odbywają się przez EVR.

Szczegółowe informacje dotyczące nowego systemu EVR można znaleźć TUTAJ.

Co to jest Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego?

Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego to projekt szkoleniowy Urzędu Transportu Kolejowego, którego celem jest  kształtowanie bezpiecznego i konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników sektora transportu kolejowego.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Autor: Damian Malesza
Fot. UTK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz