Sektorkolejowy » Czesław Warsewicz odwołany z funkcji prezesa PKP Cargo

Czesław Warsewicz odwołany z funkcji prezesa PKP Cargo

pzez Adrian

Decyzją rady nadzorczej spółki PKP Cargo Czesław Warsewicz nie jest już jej prezesem. Przyczyna odwołania nie została podana w oficjalnym komunikacie. Obowiązki prezesa spółki będzie teraz pełnić Władysław Szczepkowski. To nie jedyne zmiany w zarządzie.

Poza Warasewiczem rada nadzorcza PKP Cargo odwołała także trzech członków zarządu: Leszka Borowica (członka zarządu ds. finansowych), Witolda Bawora (członka zarządu ds. operacyjnych) oraz Piotra Wasatego (członka zarządu ds. handlowych). W ich przypadku przyczyny odwołania z pełnionych funkcji również nie zostały wskazane.

Z kolei Władysław Szczepkowski ma wykonywać czynności prezesa przez okres nie dłuższy niż trzy miesiące.

PKP Cargo to wiodący operator kolejowych przewozów towarowych w Polsce i na terenie Unii Europejskiej. Przychód spółki za rok 2020 wyniósł 4,08 mld zł. Codziennie w trasę wyrusza około 650 pociągów z logo tego przewoźnika. W zeszłym roku suma przewiezionych przez niego towarów wyniosła 93,6 mln ton. Dysponuje on ponad 2 tys. lokomotyw oraz ponad 58 tys. wagonów. Samodzielne przewozy intermodalne realizuje do Niemiec, Holandii, Czech, Austrii i Słowacji, natomiast w ramach Grupy PKP Cargo wysyła towary na Węgry i do Słowenii. Ponad 50% przewozów na odcinkach zagranicznych związana jest z transportem węgla kamiennego, rudy żelaza oraz kruszyw, a co czwarty pociąg jest pociągiem kontenerowym. Grupa PKP Cargo zatrudnia ponad 21 tys. pracowników.

Autor: Agata Sumara
Fot. biznes.interia.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz