Sektorkolejowy » Chojna – Godków. Martwy maszynista znaleziony przy torach kolejowych

Chojna – Godków. Martwy maszynista znaleziony przy torach kolejowych

pzez Damian

Na torach między Chojną a Godkowem znaleziono zwłoki maszynisty. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia człowieka przez pociąg towarowy. Natychmiast zadysponowano jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej na miejsce wypadku.

– Po dojeździe na miejsce okazało się, że poszkodowanym jest maszynista pociągu towarowego. Mężczyzna leżał obok torów bez oznak życia. Nie udało przywrócić się czynności życiowych. Nie wiadomo dlaczego mężczyzna znajdował się poza pociągiem. Został zauważony przez maszynistkę z pociągu osobowego jadącego w przeciwnym kierunku – informują w komunikacie strażacy z OSP Chojna.

Tragiczny wypadek wydarzył się w sobotę 21 sierpnia 2021 r. około godziny 6:30 na torach kolejowych pomiędzy Chojną a Godkowem.

– Dzisiaj ok. godz. 6 maszynista pociągu osobowego zauważył, że pomiędzy stacjami Chojna a Godków przy torach leży człowiek. Zatrzymał skład i wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, powiadomił też policję. Został wstrzymany ruch pociągów na tym odcinku. Powołana została specjalna komisja do zbadania przyczyn tragicznego zdarzenia. Od godz. 9.35 ruch składów został przywrócony na jednym torze – informuje Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Źródło zdjęcia: Andrzej Ryfczyński igryfino.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz