Sektorkolejowy » 40 z 60 zmodernizowanych wagonów Combo trafiło do PKP Intercity

40 z 60 zmodernizowanych wagonów Combo trafiło do PKP Intercity

pzez Adrian

310 mln zł brutto to wartość zamówienia realizowanego na potrzeby spółki PKP Intercity przez konsorcjum firm Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz i Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki. Obejmuje on modernizację 60 wagonów typu 111A-30 Combo. 40 z nich wykonawca przekazał zamawiającemu 20 sierpnia. Pozostałych 20 wagonów, realizowanych w ramach prawa opcji, będzie gotowe do końca 2021 r.

Jak podaje spółka kolejowa, wagony Combo są pierwszymi w Polsce wielofunkcyjnymi wagonami o podwyższonym standardzie, w których wnętrza zostały wyciszone, wydzielone przedziały dla rodzin, osób niepełnosprawnych oraz przestrzeń do przewozu rowerów.

Znajdujące się w składach PKP Intercity wagony Combo posiadają (jako pierwsze w Polsce) certyfikat „Transport bez barier”, który przyznaje Fundacja Integracja. Oznacza to ich dostępność dla osób mających problemy z poruszaniem się oraz podróżujących z dziećmi.

„Dostawa 60 zmodernizowanych wagonów Combo to jeden z kilku projektów, które dla narodowego przewoźnika realizuje konsorcjum PESA i ZNTK Mińsk Mazowiecki” – informuje PKP Intercity. Łączna wartość kontraktów zawartych między przewoźnikiem a tym konsorcjum wynosi 2,017 mld zł brutto. Ostatnia z umów, obejmująca modernizację 125 wagonów typu 111A i 141A oraz przeglądy techniczne na trzecim poziomie utrzymania, została zawarta w grudniu ub.r.

Autor: Agata Sumara
Źródło zdjęcia: intercity.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz