Sektorkolejowy » Awaria systemu sterowania ruchem na dworcu Poznań Główny

Awaria systemu sterowania ruchem na dworcu Poznań Główny

pzez Damian

W sobotę 25 czerwca 2022 r. o godz. 930 doszło do awarii systemu sterowania na stacji Poznań Główny. Wstrzymano ruch pociągów. Na miejscu pracowali przedstawiciele producenta systemu oraz ekipy naprawcze. Utrudnienia trwały do godz. 1050. Spóźnienia pociągów, które były zaplanowane w tych godzinach, wynosiły do 60 min.

„Na miejscu pracowały służby techniczne Polskich Linii Kolejowych oraz przedstawiciele producenta urządzeń. Od 10:50 stacja jest przejezdna. Służby dyżurne prowadzą ruch w taki sposób, żeby minimalizować powstałe starty czasowe. Ruch odbywa się zgodnie z rozkładem” – informował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

To już kolejna awaria sterowania ruchem w Poznaniu. 25 czerwca 2022 r. odnotowano zwiększony ruch pasażerski związany z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Warto dodać, że dworzec kolejowy Poznań Główny jest jednym z najczęściej odwiedzanych w Polsce. Obiekt znajduje się w pierwszej trójce najbardziej zatłoczonych dworców na terenie naszego kraju.

Autor: DM
Fot. Jan Bury

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz