Sektorkolejowy » Alstom otrzymał dodatkowe zamówienie na 15 bardzo szybkich pociągów nowej generacji Avelia Horizon

Alstom otrzymał dodatkowe zamówienie na 15 bardzo szybkich pociągów nowej generacji Avelia Horizon

pzez Damian

Zamówione pociągi to 4-napięciowe szybkie składy nowej generacji o wartości prawie 590 mln euro.

Avelia Horizon – nowa generacja pociągów

Avelia Horizon składa się z dwóch innowacyjnych wagonów o krótkiej długości, wysokiej wydajności i kompaktowej mocy oraz przegubowych wagonów dwupokładowych. Ich konstrukcja pozwala na zwiększenie pojemności pasażerskiej o 20%, dzięki czemu pociąg może pomieścić do 740 pasażerów przy zastosowaniu najbardziej efektywnej konfiguracji.

„To zamówienie po raz kolejny przypieczętowuje sukces pociągów bardzo dużych prędkości i platformy Avelia Horizon. Rozwiązanie to spełnia technologiczne, ekonomiczne i konkurencyjne wyzwania SNCF, w środowisku silnego zapotrzebowania pasażerów na niskoemisyjne rozwiązania w zakresie mobilności” – powiedział Jean-Baptiste Eyméoud, prezes Alstom France.

Koszty utrzymania będą o ponad 30% niższe od tych, które obecnie odnotowuje SNCF Voyageurs we Francji. Kwestia łatwości utrzymania pociągu została uwzględniona już w fazie projektowania, a system zdalnej diagnostyki umożliwia konserwację predykcyjną, co zwiększa niezawodność i dostępność pociągów. Dzięki aerodynamicznej konstrukcji i bardziej wydajnej trakcji, nowa generacja szybkich pociągów będzie zużywać o 20% mniej energii niż istniejące szybkie pociągi.

Jest to druga transza opcjonalna z umowy ramowej partnerstwa innowacyjnego Avelia Horizon, uzupełniająca 100 pociągów zamówionych przez SNCF Voyageurs do eksploatacji komercyjnej we Francji.

Autor: Karel Novak
Źródło: railmarket.com
Fot. alstom.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz