Sektorkolejowy » Wielkopolska: Zuchwała kradzież w pociągu

Wielkopolska: Zuchwała kradzież w pociągu

pzez Damian

W dniu 14 lutego 2023 roku Posterunek Straży Ochrony Kolei w Koninie otrzymał informację z Lokalnego Centrum Sterowania w Koninie, że pracownik drużyny konduktorskiej w pociągu osobowym relacji Koło – Poznań Główny padł ofiarą kradzieży. Pokrzywdzoną została kierownik pociągu, której nieznani sprawcy zabrali torbę służbową z 3 tysiącami złotych w gotówce. Funkcjonariusze SOK ujęli jednego ze złodziei, a co do drugiego trwają intensywne działania poszukiwawcze.

We wtorek, 14 lutego br. dyżurny ruchu z Lokalnego Centrum Sterowania w Koninie powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koninie, że kierowniczka pociągu relacji Koło – Poznań Główny została okradziona z torby służbowej, w której były pieniądze. Wewnątrz torby było łącznie 3 tysiące złotych. Błyskawicznie na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koninie.

Po przybyciu do stacji Konin, podczas postoju pociągu funkcjonariusze SOK, ujęli jednego ze sprawców kradzieży, wskazanego przez kierowniczkę pociągu. W trakcie dalszych czynności ustalono, że drugi ze sprawców zbiegł ze skradzioną gotówką, wysiadając w stacji Kramsk. Mundurowi ustalili, że złodzieje wykorzystali nieuwagę pracownika drużyny konduktorskiej, w trakcie wykonywania przez niego czynności służbowych.

Ujęty 23-letni mieszkaniec Koła został przekazany przybyłym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, celem dalszego postępowania. Dodatkowo zostało zabezpieczone nagranie z kamery monitoringu pociągu, dzięki któremu w najbliższym czasie zostanie wytypowany drugi sprawca. Już wkrótce obaj mężczyźni powinni usłyszeć zarzuty z artykułu 278a § 1 Kodeksu Karnego – kto dopuszcza się kradzieży szczególnie zuchwałej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: SOK
Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz