Sektorkolejowy » Warszawa: Wykonawca uszkodził sieć trakcyjną – zmiany w kursowaniu pociągów jadących przez stolicę.

Warszawa: Wykonawca uszkodził sieć trakcyjną – zmiany w kursowaniu pociągów jadących przez stolicę.

pzez Damian

[AKTUALIZACJA 12:30]

O godzinie 12:30 wznowiono ruch pociągów przez stację Warszawa Czyste. Służby techniczne zaplanowały wykonanie głównej naprawy uszkodzonej sieci trakcyjnej w nocy, co ma zminimalizować zmiany w komunikacji w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego. W Warszawie powołany został specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewodników, który koordynuje ruch kolejowy przez stolicę.

Do zakończenia głównych prac przy uszkodzonej sieci trakcyjnej będą obowiązywały zmiany w komunikacji. Informacje o zmianach są na bieżąco – tak szybko, jak to jest możliwe – przekazywane na stacjach i przystankach.


Na Warszawskim Węźle Kolejowym wprowadzone są zmiany w kursowaniu pociągów. Dziś po godz. 10.00 w obszarze stacji Warszawa Czyste wykonawca prac – firma Budimex – uszkodził siec trakcyjną. Stacja, pełniąca ważna rolę w systemie komunikacji kolejowej, jest nieprzejezdna. Naprawa uszkodzeń planowana jest przez kilka godzin.

Od strony Warszawy Zachodniej przez stację Warszawa Czyste przebiegają trasy pociągów regionalnych i dalekobieżnych w kierunku Poznania, Krakowa, Wrocławia czy Katowic.

Zmiany w komunikacji mogą wynosić nawet kilkadziesiąt minut. Informacje o zmianach są na bieżąco – tak szybko, jak to jest możliwe – przekazywane na stacjach i przystankach.

Służby techniczne przystąpiły do prac.

Źródło: Komunikat prasowy PKP PLK S.A.
Fot. zdjęcie poglądowe

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz