Sektorkolejowy » Vossloh z umową na dostawę systemów mocowania szyn do Chin – jej wartość to ok. 50 mln euro

Vossloh z umową na dostawę systemów mocowania szyn do Chin – jej wartość to ok. 50 mln euro

pzez Damian

Systemy mocowania szyn dostarczone przez niemieckiego producenta rozwiązań dla kolejnictwa zostaną wykorzystane do budowy linii klejowych dużych prędkości w Chinach. Długość tej trasy wyniesie aż 600 km. Inwestycja będzie miała wpływ zarówno na rozwój gospodarczy tego regionu, jak i poprawę komunikacji pomiędzy wieloma ośrodkami. Dostawy zaplanowano w większości na 2024 r.

Po raz kolejny globalny lider w dziedzinie technologii kolejowych otrzymał duże zamówienie na dostawę systemów mocowania szyn. Zostaną wykorzystane w projekcie dotyczącym budowy nowej linii kolejowej łączącej dwa chińskie miasta: Xiong’an (zlokalizowane w prowincji Hebei na północy) oraz Shangqiu, które znajduje się w prowincji Henan. Trasa będzie przystosowana do obsługi pociągów poruszających się z prędkością 350 km/h.

„Podpisany kontrakt jest kolejnym dowodem zaufania oraz uznania, jakim cieszymy się w Chinach” – powiedział Oliver Schuster, CEO Vossloh AG.

„To zamówienie potwierdza jakość naszych usług oraz zdolność do dostarczania innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań mocujących, które są w stanie wytrzymać najwyższe obciążenia. Vossloh od 17 lat wnosi znaczący wkład w rozwój nowoczesnej i zrównoważonej infrastruktury transportowej w Chinach” – dodał.

Warto dodać, że sieć kolei dużych prędkości (KDP) w Chinach składa się z aż 40 000 km linii kolejowych, a w planach jest jej dalsza rozbudowa. Zgodnie z planem do 2035 r. ma zostać wydłużona do 70 000 km.

Grupa Vossloh jest reprezentowana w Chinach m.in. przez spółkę zależną Vossloh Fastening Systems China Co. Ltd. z siedzibą w Kunshan. Przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 120 pracowników i jest jednym z liderów wśród lokalnych dostawców systemów mocowania szyn, szczególnie tych, które są wykorzystywane do bardzo wymagających zastosowań na liniach dużych prędkości.

Autor: Damian Malesza
Fot. Zdjęcie ilustracyjne – Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz