Sektorkolejowy » UTK: odwiedź osiedle SuperBezpiecznych podczas lipcowego pikniku w Helu!

UTK: odwiedź osiedle SuperBezpiecznych podczas lipcowego pikniku w Helu!

pzez Damian

W drugą sobotę lipca osiedle SuperBezpiecznych pojawi się w kolejnej lokalizacji – nadmorskim Helu! Urząd Transportu Kolejowego zaprasza na pierwszy w tym sezonie wakacyjnym rodzinny piknik edukacyjny organizowany w ramach Kampanii Kolejowe ABC II, który odbędzie się w Helu już 8 lipca. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji na świeżym powietrzu, m.in. kolejka elektryczna, duża zjeżdżalnia, eurobungee, tory przeszkód, wyścigi sztafetowe oraz warsztaty z pierwszej pomocy. Gośćmi specjalnymi w Helu będą aktor Dariusz Wieteska oraz profesjonalny kitesurfer i podróżnik, Victor Borsuk. Podczas pikniku odbędzie się również koncert gwiazdy wieczoru – AniKi Dąbrowskiej!

Piknik edukacyjny w Helu odbędzie się niespełna miesiąc po niezwykle popularnym wydarzeniu w Lublinie, które zgromadziło ponad 11 000 uczestników w każdym wieku. Jedną z głównych atrakcji będą popularne Stacje SuperMocy – flagowa gra terenowa Kampanii Kolejowe ABC II, podczas której zarówno dzieci, jak i dorośli będą mieli okazję nie tylko świetnie się bawić, ale również zdobywać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych (i nie tylko). Warunkiem kwalifikacji do wygrania wyjątkowych nagród będzie wykonanie minimum 5 z 6 zadań ze Stacji SuperMocy. Uczestnikom towarzyszyć będzie uwielbiany przez najmłodszych nosorożec Rogatek.

Podczas pikniku będzie również możliwość wzięcia udziału w spotkaniach z gośćmi specjalnymi. Victor Borsuk odpowie na pytania dotyczące sportowego trybu życia i doradzi uczestnikom, jak najbezpieczniej i najefektywniej korzystać z toru przeszkód na terenie pikniku. Z kolei Dariusz Wieteska pomoże najmłodszym w wykonaniu pacynek w strefie kreatywnej i podzieli się z nimi ciekawostkami z życia aktora, po czym przygotuje razem z dziećmi scenariusz krótkiego teatrzyku kukiełkowego.

Muzyczne wrażenia zapewni utalentowana piosenkarka młodego pokolenia AniKa Dąbrowska, zwyciężczyni drugiej edycji programu rozrywkowego The Voice Kids oraz autorka przeboju Małe skrzydła.

„Nadchodzący piknik w Helu stworzy nie tylko przestrzeń do zabawy dla całej rodziny, ale będzie również służyć jako kontynuacja działań edukacyjnych Kampanii Kolejowe ABC II – tym razem w odświeżającej, nadmorskiej scenerii. Przekazywanie najmłodszym informacji z zakresu bezpieczeństwa – na terenach kolejowych i nie tylko – połączy się z aktywną zabawą na świeżym powietrzu na terenie helskiej plaży. Nie możecie tego przegapić!” – zaprasza dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Piknik w Helu, organizowany w ramach Kampanii Kolejowe ABC II, odbędzie się 8 lipca w godz. 15.00 – 21.00 na terenie Bulwaru Nadmorskiego (Hel, 84-150).

Wstęp na wydarzenie i wszystkie atrakcje są bezpłatne!

Źródło: UTK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz