Sektorkolejowy » Ukrzaliznytsia ogłosiła przetarg na dostawę do 80 nowych lokomotyw elektrycznych

Ukrzaliznytsia ogłosiła przetarg na dostawę do 80 nowych lokomotyw elektrycznych

pzez Damian

Oferent wyłoniony w postępowaniu przetargowym ukraińskiego przewoźnika kolejowego (UZ) nie tylko dostarczy lokomotywy, ale także stworzy na terenie Ukrainy zaplecze do ich konserwacji i napraw gwarancyjnych.

Ukrzaliznytsia zainicjowała plan modernizacji swojej floty lokomotyw, mający na celu pozyskanie do 80 nowych lokomotyw elektrycznych. Działanie to jest częścią projektu Banku Światowego „Restoration of Critical Logistics Infrastructure and Network Connection (RELINC)”, wspieranego finansowo przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Szczegóły zamówienia są już dostępne na portalu przetargowym EBOR.

Wcześniej Ukrzaliznytsia złożyła wniosek o finansowanie w ramach projektu RELINC, a także ubiegała się o środki z EBOR. Oferent wybrany w postępowaniu przetargowym UZ dostarczy dwusystemowe lokomotywy elektryczne, które będą mogły poruszać się z prędkością do 120 km/h. Ponadto zapewni niezbędne szkolenia dla personelu przewoźnika. Przetarg wymaga od uczestników złożenia ofert na dostawę 30 lub 80 lokomotyw w terminie do 22 lipca 2024 r.

Warto przypomnieć, iż Export-Import Bank of the United States zatwierdził finansowanie kredytowe dla 40 lokomotyw spalinowych od firmy Wabtec w wysokości 156 milionów dolarów w ciągu 15 lat, co otwiera drogę do sfinalizowania negocjacji i realizacji tej inwestycji taborowej.

Autor: Lubomir Cech
Źródło: railmarket.com

Sprawdź także:

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz