Sektorkolejowy » Trakcja System członkiem Izby Gospodarczej Transportu Lądowego w sekcji Budownictwa Kolejowego

Trakcja System członkiem Izby Gospodarczej Transportu Lądowego w sekcji Budownictwa Kolejowego

pzez Adrian

Spółka dołączyła do IGTL w sekcji Budownictwa Kolejowego, która zrzesza podmioty funkcjonujące w branży budowlanej tj. przedsiębiorstwa wykonawcze, producentów materiałów i urządzeń oraz usługodawców w zakresie projektowania i nadzoru.

Trakcja System świadczy usługi w branży budowlanej o specjalności elektroenergetycznej. Spółka zajmuje się wykonaniem robót budowlano-montażowych w zakresie: budowy, przebudowy i modernizacji kolejowych sieci trakcyjnych oraz instalacji w otoczeniu infrastruktury kolejowej. Oferuje także usługi związane z projektowaniem elektroenergetyki dla kolejnictwa.

Izba Gospodarcza Transportu Lądowego (IGTL) powstała w 1995 r., czyli w okresie, gdy polska gospodarka przechodziła transformację. Powołanie organizacji pozwoliło zintegrować przedsiębiorstwa członkowskie i utworzyć platformę formułowania postulatów branży transportowej oraz ochrony firm działających na tym rynku. IGTL reprezentuje podmioty związane z transportem kolejowym i infrastrukturalnymi wobec administracji polskiej, unijnej, oraz pozostałych organizacji, które mają wpływ na sektor kolejowy.

Celem Izby Gospodarczej Transportu Lądowego jest ochrona interesów firm członkowskich oraz  współpraca z instytucjami krajowymi i europejskimi w zakresie regulacji dotyczących transportu kolejowego, i inwestycji. IGTL zrzesza ponad 70 przedsiębiorstw z całej Polski, które są związane z branżą kolejową.

Głównym celem sekcji Budownictwa Kolejowego jest tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju polskiego przemysłu i usług.

Autor: Damian Malesza
Fot. Materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz