Sektorkolejowy » Trakcja przebuduje kolejne odcinki torowiska tramwajowego w Bydgoszczy

Trakcja przebuduje kolejne odcinki torowiska tramwajowego w Bydgoszczy

pzez Damian

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (ZDMiKP) z Bydgoszczy postanowił skorzystać z prawa opcji w pełnym zakresie w ramach umowy podpisanej w lutym br. z Trakcją. Wtedy to spółka zobowiązała się do wykonania zadania pn. „Przebudowa torowiska tramwajowego na ul. Toruńskiej na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do zajezdni MZK”.

Zakres podstawowy inwestycji bydgoskiego ZDMiKP obejmuje m.in. zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych, które polegają na opracowaniu niezbędnej dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim, a także przebudowie torowiska tramwajowego biegnącego wzdłuż ul. Toruńskiej w Bydgoszczy, uwzględniając układ drogowy, uzbrojenie podziemne i budowę oświetlenia ulicznego. Jego wartość opiewa na 73 757 343,60 zł brutto. Czas, jaki przewidziano na jego realizację, wynosi 22 miesiące od momentu podpisania kontraktu.

Po rozszerzeniu zamówienia podstawowego o dodatkowe pakiety objęte prawem opcji Trakcja przebuduje również torowisko tramwajowe na odcinku ul. Toruńskiej od Ronda Toruńskiego do ul. Spokojnej (pakiet nr 1) oraz odcinek od zajezdni MZK do pętli Stomil (pakiet nr 2). Giełdowa spółka kolejowa ma na wykonanie pierwszego z nich – o wartości 6 696 469,32 zł brutto do 7. miesięcy, a drugiego – o wartości 50 772 023,64 zł brutto do 16. miesięcy (od momentu złożenia oświadczenia uruchamiającego opcję). Tym samym całkowity koszt inwestycji wzrasta do 131 225 836,56 zł brutto.

Autor: Damian Malesza
Fot. B.Witkowski / UMB

Sprawdź także:

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz