Sektorkolejowy » Sprawniejsze podróże pociągiem z Radomia nad zalew w Jedlni-Letnisko. Modernizacja odcinka kosztuje ok. 18 mln zł

Sprawniejsze podróże pociągiem z Radomia nad zalew w Jedlni-Letnisko. Modernizacja odcinka kosztuje ok. 18 mln zł

pzez Adrian

Szybsze podróże pociągiem między Radomiem a Jedlnią-Letnisko. Spółka PKP PLK wymienia tor oraz nawierzchnię na 5 przejazdach kolejowo-drogowych. Prace mają zakończyć się we wrześniu 2022 r.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymieniają tor oraz nawierzchnię na pięciu przejazdach kolejowo-drogowych na 12-kilometrowym odcinku między Radomiem a Jedlnią-Letnisko (linia kolejowa nr 26). Prace modernizacyjne rozpoczęły się pod koniec czerwca br. Na szlaku pociąg do potokowej wymiany nawierzchni kolejowej (PUN), który wymienił już jeden tor. Pojawiły się nowe podkłady oraz szyny. Ponadto oczyszczono i uzupełniono podsypkę z tłucznia.

Aktualnie na szlaku pracują maszyny, które regulują i stabilizują nowy tor. Na 5 przejazdach i drogach dojazdowych na odcinku Jedlnia-Letnisko – Radom:

  • w Radomiu na ul. Chorzowskiej
  • w Rajcu Poduchownym
  • w Antoniówce
  • w Radomiu-Natolin
  • w Jedlni-Letnisko na ul. Kolejowej

trwa wymiana nawierzchni oraz systemu odwodnienia.

Po zakończeniu wszystkich prac w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. maksymalna prędkość pociągów na odcinku Jedlnia-Letnisko – Radom wzrośnie do 120 km/h (z dotychczasowej 90-100 km/h). Ponadto Podróże po nowym torze będą cichsze oraz bardziej komfortowe. Mieszkańcy Radomia będą mogli sprawniej dostać się nad Zalew Siczki. Stacja kolejowa Jedlnia-Letnisko jest od niego oddalona o ok. 1 km.

Wartość inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to ok. 18 mln zł. Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków własnych spółki. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie (PNUIK). Prace w ramach tej inwestycji zostały zaplanowane do września 2022 roku.

Autor: Damian Malesza
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz