Sektorkolejowy » Spotkanie wiceministra infrastruktury Piotra Malepszaka z ambasadorem Japonii

Spotkanie wiceministra infrastruktury Piotra Malepszaka z ambasadorem Japonii

pzez Damian

Stan współpracy Polski z Japonią w obszarze transportu oraz perspektywy jej dalszego rozwoju były tematem spotkania wiceministra infrastruktury Piotra Malepszaka z ambasadorem Japonii w Polsce Akio Miyajimą.

Podczas dyskusji w Warszawie obie strony podkreśliły bardzo dobry stan relacji polsko-japońskich. Wiceminister P. Malepszak przedstawił aktualne priorytety Ministerstwa Infrastruktury w zakresie współpracy dwustronnej, w tym potencjał rozwoju połączeń lotniczych między Polską a Japonią.

Omówiono również realizację porozumienia o współpracy kolejowej między Polską a Japonią, podpisanego 24 czerwca 2022 roku. Porozumienie to stanowiło fundament dla niedawno zorganizowanych polsko-japońskich warsztatów biznesowych, które skupiały się na promocji japońskich firm kolejowych.

Minister P. Malepszak złożył ambasadorowi A. Miyajimie gratulacje z okazji 60. rocznicy uruchomienia japońskich kolei dużych prędkości Shinkansen, znanych na całym świecie z wysokiej jakości usług.

Polska, angażując się w program modernizacji i rozbudowy nowych linii kolejowych, jest otwarta na przyjęcie najlepszych wzorców i technologii — podkreślił w rozmowie wiceminister P. Malepszak.

Minister wyraził również zadowolenie z zainteresowania, jakim polski rynek kolejowy cieszy się wśród japońskich przedsiębiorstw.

Źródło: gov.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz