Sektorkolejowy » Siemens Mobility otrzymuje duże zamówienie na Vectrony od TX Logistik AG

Siemens Mobility otrzymuje duże zamówienie na Vectrony od TX Logistik AG

pzez Adrian

Siemens Mobility i FS Italiane Group wraz ze swoją spółką zależną TX Logistik AG podpisały na targach Transport Logistic w Monachium umowę na dostawę 40 lokomotyw Vectron. Zamówienie obejmuje pełne utrzymanie serwisowe przez 15 lat plus opcjonalne przedłużenie serwisu do kolejnego odpowiedniego przeglądu. Strony uzgodniły również opcję na zamówienie 25 dodatkowych lokomotyw. Lokomotywy zostaną zbudowane w zakładzie Siemens Mobility w Monachium-Allach i mają być przeznaczone do przewozu towarów w korytarzu Ren-Alpy. Całkowita wartość zamówienia wynosi około 300 milionów euro.

  • 40 lokomotyw Vectron wraz z 15-letnim kontraktem na pełną obsługę.
  • Eksploatacja od Renu po Alpy bez konieczności zmiany lokomotywy
  • Railigent X umożliwia konserwację opartą na stanie i przewidywaniu.
  • Wielkość zamówienia około 300 mln euro

Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że możemy teraz zaliczyć do naszych klientów również TX Logistik AG. Wraz z Vectronem dostarczamy najnowocześniejszą, cyfrowo połączoną z siecią lokomotywę, która umożliwia obsługę pięciu różnych krajów rozciągających się od Renu po Alpy. Aplikacje Railigent X, będące częścią otwartej, cyfrowej platformy biznesowej Siemens Xcelerator, umożliwią oparte na stanie, predykcyjne utrzymanie floty Vectronów w celu zabezpieczenia jej optymalnej niezawodności i dostępności – powiedział Michael Peter, prezes Siemens Mobility.

Lokomotywy zamówione przez TX Logistik będą miały prędkość maksymalną 160 km/h i będą wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS), a także krajowe systemy sterowania pociągiem do eksploatacji w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii i Włoszech. Utrzymaniem Vectronów zajmie się sieć warsztatów Railcover zlokalizowanych wzdłuż korytarza Ren-Alpy.

Firma Siemens Mobility sprzedała już ponad 1750 Vectronów łącznie do 63 klientów z całej Europy. Lokomotywy te przejechały ponad 700 milionów kilometrów i są dopuszczone do eksploatacji w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, Niemczech, Węgrzech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Szwajcarii.

Polscy operatorzy i przewoźnicy kolejowi zakupili już ponad 100 nowoczesnych elektrycznych lokomotyw Siemensa (Husarze, Vectrony, Smartrony). Na co dzień korzystają z nich CARGOUNIT, PKP Intercity, PKP Cargo, DB Cargo Polska, Lotos Kolej oraz Laude Smart Intermodal.

Źródło: Informacja prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz