Sektorkolejowy » Przetarg na budowę przystanku kolejowego Kraków Piastów

Przetarg na budowę przystanku kolejowego Kraków Piastów

pzez Damian

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego przystanku w krakowskiej Nowej Hicie – Kraków Piastów. Jest to jeden z trzech tego typu obiektów zaplanowanych w stolicy Małopolski w ramach rządowego programu przystankowego.

Pierwszy z planowanych przetargów dotyczy zaprojektowania i wybudowania nowego przystanku Kraków Piastów. Powstanie on w sąsiedztwie ul. Powstańców, w miejscu gdzie łączą się linie kolejowe w kierunku Kielc i Warszawy (nr 8) oraz w kierunku Podłęża (nr 95).

„Przyszły wykonawca zaprojektuje i wybuduje przystanek w pełni dostępny dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Perony zostaną połączone schodami i windami z wiaduktem znajdującym się nad linią kolejową. Na peronach będą wiaty i ławki oraz tablice informacyjne i oznakowanie” – zapowiedziała Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK.

Zakończenie prac przy przystanku Kraków Piastów przewidziano na drugą połowę 2024 r.

Przedstawicielka PLK przypomniała, że obiekt jest jednym z trzech nowych przystanków zaplanowanych do budowy w Krakowie w ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Pozostałe dwa to: Kraków Kościelniki i Kraków Przylasek.

Program ten – zaznaczyła Szalacha – w całym województwie małopolskim obejmuje dziewięć inwestycji. Poza trzema w stolicy regionu, powstaną przystanki w: Wolbromiu, Zatorze, Pisarach, Dąbrówce i Nowym Sączu (dwa obiekty).

Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz