Sektorkolejowy » Poznań: Pociąg towarowy zerwał sieć trakcyjną. Poważne utrudnienia dla pasażerów

Poznań: Pociąg towarowy zerwał sieć trakcyjną. Poważne utrudnienia dla pasażerów

pzez Damian

Jak podają Koleje Wielkopolskie, dzisiaj (24 listopada) na linii kolejowej nr 353 doszło do przerwy w ruchu.

– Na wysokości stacji Kobylnica pociąg towarowy CTL zerwał siec trakcyjną i zablokował wjazdy i wyjazdy na stację Kobylnica. Koleje Wielkopolskie uruchomiły autobusy komunikacji zastępczej za pociągi na odcinku Poznań Wschód – Biskupice Wlkp. Autobusy nie dojeżdżają bezpośrednio pod przystanek Ligowiec – zatrzymują się na DW194 – podaje przewoźnik.

– Dziś przed godz. 3:00 na stacji Kobylnica (linia nr 353 Poznań Wschód – Skandawa) pociąg towarowy uszkodził pantografy. Odcinek Kobylnica – Biskupice Wielkopolskie jest obecnie nieprzejezdny. Pociągi PKP Intercity i Polregio kierowane są przez Wrześnię, za połączenia Kolei Wielkopolskich wprowadzono zastępczą komunikację autobusową między stacjami Poznań Wschód a Biskupice Wielkopolskie – podaje Radosław Śledziński z PKP PLK. – Służby techniczne pracują nad możliwie jak najszybszym przywróceniem rozkładowego ruchu. Na miejsce skierowano specjalny zespół i pociąg sieciowy. Konieczne będzie m.in. sprawdzenie sieci trakcyjnej.

Aktualizacja, godz. 9:30

PKP PLK opublikowały komunikat w sprawie utrudnień, w którym informują, że odcinek Kobylnica – Biskupice Wielkopolskie jest obecnie nieprzejezdny. Pociągi PKP Intercity i Polregio kierowane są przez Wrześnię. Konieczne jest m.in. sprawdzenie sieci trakcyjnej. 

Źródło: epoznan.pl
Fot. zdjęcie ilustracyjne | Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz