Sektorkolejowy » Podkarpacie: Wykolejenie pociągu, który przewoził uchodźców z Ukrainy

Podkarpacie: Wykolejenie pociągu, który przewoził uchodźców z Ukrainy

pzez Adrian

Wykolejenie pociągu z uchodźcami na trasie Krościenko – Tarnów

W czwartek około godziny 1530 w miejscowości Ustjanowa Dolna (woj. podkarpackie) doszło do wykolejenia pociągu Polregio, w którym znajdowali się uchodźcy z Ukrainy. Większość pasażerów stanowiły kobiety oraz dzieci. Skład, który transportował 240 uchodźców to pierwszy pociąg ewakuacyjny z polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Krościenku. Warto dodać, kolejarze musieli podjąć szereg działań, które miały na celu udrożnienie odcinka linii nr 108 za Uhercami Mineralnymi. Po odcinku tej linii kolejowej nie jeździły pociągi od 12 lat. Wykolejenie pociągu Polregio miało miejsce w trudno dostępnym terenie.

Szczegóły wykolejenia pociągu

Pociąg, który przewoził uchodźców z Ukrainy, podczas wykolejenia jechał bardzo wolno. Zdarzenie spowodowało utrudnienia w ruchu kolejowym na linii nr 108. Żaden z pasażerów pociągu nie został poszkodowany. Zorganizowano komunikację zastępczą.

„Pociąg relacji Krościenko – Tarnów został zatrzymany po godz. 15.30 na odcinku Ustrzyki Dolne – Uherce. Wagony stoją na torach. Z szyn wypadł pierwszy zestaw kołowy.  Nie było zagrożenia dla podróżnych. Usterka wystąpiła na, fragmentami zaśnieżonym odcinku górskiej trasy. W zatrzymanym pociągu pasażerowie mają zapewnione bezpieczne warunki oczekiwania do czasu przesiadki i bieżącą informację. Jest ogrzewanie i woda. Aby zapewnić kontynuacje podróży, na miejsce skierowano skład z Zagórza. Teren jest zabezpieczony. Na miejscu zaczęły już  działania służby techniczne. Odcinek Krościenko – Uherce na trasie z Krościenka do Stróż był remontowany w ostatnich dniach w trybie awaryjnym. Dokonano przeglądu linii w maksymalny sposób, na jaki pozwalały warunki. Szczegóły zdarzenia ustali komisja”

– komentował  Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Pasażerowie pociągu Polregio na bieżąco byli informowani o podejmowanych działaniach. Ponadto zapewniono im niezbędne artykuły. Warto dodać, że od początku rozpoczęcia inwazji militarnej na terenie Ukrainy do Polski przybyło około 600 tys. uchodźców z Ukrainy.

Autor: Adrian Hryniuk
Fot. korsosanockie.pl

Może Ci się spodobać

1 komentarzy

Józef 4 marca 2022 - 15:45

Tor nie wygląda źle – widziałem gorsze-nie wiem jak jest prześwit – widać po szynach toczenie kół prawidłowe- odcinek prosty !!!!!!

Odpowiedz

Zostaw komentarz