Sektorkolejowy » PLK SA podpisały kompleksową umowę serwisową z firmą Alstom

PLK SA podpisały kompleksową umowę serwisową z firmą Alstom

pzez Damian

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z Alstom Polska S.A. na kompleksową obsługę serwisową, która zagwarantuje sprawne działanie 328 obiektów stacyjnych i liniowych na terenie całego kraju. Tzw. centralna umowa serwisowa będzie obowiązywała przez najbliższe dwa lata.

Kontrakt PLK SA z Alstom Polska S.A. obejmuje bieżące utrzymanie i pogwarancyjny serwis komputerowych systemów sterowania ruchem kolejowym (srk). Umowa obejmuje elementy urządzeń stacyjnych, liniowych, urządzenia zasilania i transmisji oraz Centra Utrzymania i Diagnostyki w Lokalnych Centrach Sterowania. Kontrakt dotyczy urządzeń i systemów wyprodukowanych przez Alstom. W zakres porozumienia wchodzą m.in. realizacja przeglądów okresowych i napraw bieżących, wsparcie podczas usuwania usterek i awarii, zarządzanie częściami zamiennymi, raportowanie i szkolenia.

Umowa realizowana jest na terenie 17 spośród 23 Zakładów Linii Kolejowych. Celem współpracy PLK SA i Alstom Polska S.A. jest utrzymanie sprawnego działania systemów srk oraz zapewnienie szybkiej reakcji na ewentualne naprawy urządzeń objętych umową.

Centralna umowa serwisowa jest trzecim porozumieniem podpisanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z Alstom Polska S.A. dotyczącym utrzymania komputerowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Fot. JBCrew

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz