Sektorkolejowy » Pijany maszynista prowadził pociąg towarowy mając ponad 2 promile

Pijany maszynista prowadził pociąg towarowy mając ponad 2 promile

pzez Damian

Funkcjonariusze SOK i Policji z Nysy interweniowali wobec maszynisty, który wykonywał czynności zawodowe będąc pod wpływem alkoholu. 44-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do incydentu doszło 18 września przed północą na terenie stacji towarowej w Nysie. Dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Nysie otrzymał zgłoszenie, że kierujący pociągiem maszynista może być pod działaniem alkoholu, gdyż nie ma z nim żadnego kontaktu. Mundurowy natychmiast na miejsce skierował patrol SOK, powiadomiono również Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Mundurowi poprosili maszynistę o opuszczenie lokomotywy, lecz ten rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze SOK i Policji łatwo go jednak dogonili, gdyż był kompletnie pijany. 44-letni mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Policyjne urządzenie wskazało, że maszynista miał 2,11 promila alkoholu.

Maszynista usłyszy zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za który niebawem odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawieni wolności. 

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz