Sektorkolejowy » Pierwszy z 17 tramwajów Pesa Twist dostarczony do Krajowy w Rumunii

Pierwszy z 17 tramwajów Pesa Twist dostarczony do Krajowy w Rumunii

pzez Adrian

Wkrótce odbędą się pierwsze testy oraz szkolenia motorniczych. Do tej pory Bydgoska Pesa  dostarczyła na rynek rumuński już 20 pojazdów tego typu.

Firma Pesa podpisała kontrakt na dostawę 17 tramwajów typu Twist dla Krajowy w Rumunii w lipcu 2021 r. To kolejne rumuńskie miasto (po Kluż i Jassach), które zdecydowało się na zakup pojazdów bydgoskiego producenta.

Twisty produkowane dla Krajowy to tramwaje nowej generacji, których koncepcja jest bazą dla nowej rodziny pojazdów o roboczej nazwie tram.eu. Modułowość ich konstrukcji pozwala na personalizowanie zabudowy wnętrza oraz dobór nowoczesnych systemów, które uwzględniają lokalne warunki techniczne oraz potrzeby przewoźnika. Pojazdy produkowane przez Pesę mają 27 m długości oraz 58 miejsc siedzących. Są wyposażone m.in. w nowoczesne systemy diagnostyczne, Wi-Fi, oraz klimatyzację.

Warto przypomnieć, że pojazdy Pesa Twist w listopadzie br. były testowane  w Olsztynie, którego infrastruktura tramwajowa cechuje się parametrami zbliżonymi do tej w miejscowości Krajowa.

„Twisty to ekologiczne, nowoczesne, tramwaje, które zapewnią mieszkańcom Krajowy i turystom komfortową podróż. Dziękuję również PESA za design tych tramwajów, uwzględniający zaproponowaną przez nas estetykę i kolorystykę nawiązującą do barw naszego miasta” – powiedziała Lia Olguta Vasilescu, burmistrz miasta Krajowa.

„Przed nami jazdy testowe na docelowej infrastrukturze, a później szkolenia motorniczych. Kontrakt realizowany jest zgodnie z harmonogramem, produkcja w toku, przygotowujemy się już do dostaw kolejnych tramwajów do Krajowej” – informował Piotr Szarafiński, kierownik sprzedaży LRV PESA Bydgoszcz.

Do tej pory firma Pesa dostarczyła już ponad 830 tramwajów do kilkunastu europejskich miast. Aktualnie trwa produkcja pojazdów dla Tallina, Wrocławia, Bydgoszczy oraz Krajowy.

Więcej o kontrakcie na dostawę 17 tramwajów typu Twist do miejscowości Krajowa pisaliśmy TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. PESA

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz