Sektorkolejowy » Pesa podpisała nowy kontrakt w Rumunii. Dostarczy tramwaje do miejscowości Krajowa

Pesa podpisała nowy kontrakt w Rumunii. Dostarczy tramwaje do miejscowości Krajowa

pzez Patryk

Firma Pesa podpisała nowy kontrakt na rynku rumuńskim. Tym razem dotyczy on produkcji i dostawy 17 tramwajów typu Twist, których odbiorcą będzie miasto Krajowa. Umowa została podpisana w połowie lipca w miejskim ratuszu. Projekt współfinansowany jest z środków unijnych i wpisuje się w modernizację transportu publicznego w Rumunii.

W trakcie podpisania umowy, miasto Krajowa reprezentowała burmistrz Lia Olguta Vasilescu. Podkreśliła, jak ważny jest to projekt dla mieszkańców tego blisko 300-tysięcznego miasta. Modernizacja transportu publicznego wpłynie korzystnie na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców i zadbać o to mają przedstawiciele marki Pesa.

W ramach kontraktu zostanie dostarczona nowa generacja tramwajów Twist. To podstawowy projekt, który ma być punktem wyjścia dla kolejnych pojazdów pod robocza nazwą Tram.eu. Tramwaje Twist od Pesy powstają z modułowej konstrukcji, dzięki czemu klienci mogą ingerować w wyposażenie sprzętu, zabudowę wnętrza oraz dostosowania jego do potrzeb i specyfiki danego rynku. Pesa Twist Craiova to model tramwaju jednokierunkowego, który będzie miał 58 miejsc siedzących i 27 metrów długości. W tramwaju znajduje się również dedykowana przestrzeń dla osób niepełnosprawnych, klimatyzacja, moduł Wi-Fi oraz gniazda USB. Nowa generacja Twist wyposażona jest również w systemy diagnostyczne.

Hanna Wiśniewska-Sibru, która jest przedstawicielem firmy Pesa na rynku rumuńskim, podkreśliła, że projekt realizowany dla miasta Krajowa to obecnie najnowocześniejszy tramwaj w Pesa. W Pesa przystąpią do budowy prototypu, a po pozytywnych testach i homologacji nastąpi produkcja właściwych tramwajów. Kontrakt ma zostać zrealizowany w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy.

Na rynku rumuńskim bydgoska Pesa dostarczyła już tramwaje do Klużu-Napoki oraz jest na etapie finalizacji produkcji pierwszych tramwajów dla miasta Jass. Ponadto firma odpowiada również za produkcję i dostawę pojazdów do słowackich Koszyc oraz bułgarskiej Sofii. Firma Pesa rozwija się bardzo dynamicznie, a swoją produkcję dostarcza nie tylko w kraju, ale również za granicą. Tramwaje firmy Pesa można spotkać między innymi w Kijowie, Moskwie, Sofii, Kaliningradzie, Klużu-Napoce oraz Segedynie. Znajdują się również w większości polskich miast.

Autor tekstu: Łukasz Głębocki
Źródło zdjęcia: www.pesa.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz