Sektorkolejowy » Pierwszy przejazd z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy jednak opóźniony! Kiedy planowany pierwszy przejazd?

Pierwszy przejazd z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy jednak opóźniony! Kiedy planowany pierwszy przejazd?

pzez Adrian

Remont połączenia kolejowego Wrocław – Sobótka – Świdnica, o którym informowaliśmy ostatnio tutaj niestety przedłuży się. Okazuje się, że 12 grudnia 2021 roku nie uda się pojechać pociągiem z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP PLK  dowiadujemy się, że prace modernizacyjne będą trwały dłużej niż przewidywano. Odcinek linii kolejowej Wrocław-Sobótka-Świdnica ma zostać otwarty w marcu. Otwarcie tego połączenia nastąpi wraz z wiosenną zmianą rozkładu jazdy kolei. W takim wypadku pierwsza planowana podróż na tym odcinku będzie miała miejsce prawdopodobnie 13 marca 2022 roku. Co spowodowało opóźnienia?

Rzecznik PKP PLK tłumaczy opóźnienia w sposób następujący:

„Wydłużyła się realizacja dodatkowych prac na stacji Kobierzyce. Zakres robót rozszerzono ze względu na przygotowanie połączenia linii Wrocław–Świdnica z planowaną do uruchomienia trasą do Piławy Górnej. Wykonawca potrzebuje także więcej czasu na sprawdzenie radiołączności dla bezpiecznego prowadzenia ruchu na trasie Wrocław–Świdnica i wzmocnienie nasypu na odcinku Sobótka–Świdnica”

„Dłuższy czas prac realizowanych przez wykonawcę powoduje, że rozpoczęcie jazd próbnych przez przewoźnika będzie w późniejszym terminie. Tym samym możliwość wznowienia regularnych połączeń Wrocław – przez Sobotkę do Świdnicy przewidywana jest w pierwszym kwartale 2022 roku”

Według nowego rozkładu jazdy kolei najszybszy przejazd na trasie Świdnica-Wrocław będzie trwał 49 minut. Należy pamiętać, że jest to przejazd przyspieszony, podczas którego pociąg zatrzyma się wyłącznie na następujących stacjach:

  • Świdnica Przedmieście
  • Marcinowice
  • Sobótka
  • Kobierzyce

Autor: Damian Malesza
Fot. wroclaw.naszemiasto.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz