Sektorkolejowy » Pasażerowie pociągów Kolei Wielkopolskich zapłacą więcej za bilety

Pasażerowie pociągów Kolei Wielkopolskich zapłacą więcej za bilety

pzez Adrian

W dniu 12 grudnia 2021 roku spółka Koleje Wielkopolskie podniesie ceny biletów na przejazdy kolejowe

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Koleje Wielkopolskie wraz z wejściem w życie nowego rozkładu kolei (12 grudnia 2021 roku, o zmianach w nowym rozkładzie jazdy kolei pisaliśmy już TUTAJ) będzie miała miejsce zmiana cen biletów na przejazdy kolejowe, które realizuje spółka Koleje Wielkopolskie.

Spółka Koleje Wielkopolskie informuje, że decyzja o podwyższeniu cen biletów jest spowodowana głównie rosnącymi cenami części zamiennych przeznaczonych do taboru, usług, energii elektrycznej oraz paliw. Koleje Wielkopolskie poinformowały także, że wraz ze wzrostem cen biletów mają zamiar wzbogacać gamę oferowanych przejazdów oraz podnosić jakość świadczonych usług.

Ceny biletów na przejazdy kolejowe mają wzrosnąć o około 10%. Podwyżka ma objąć:

  • bilety jednorazowe
  • bilety okresowe
  • bilety w ramach oferty Bus-Tramwaj-Kolej

Koleje Wielkopolskie podniosą również wysokość kary za podróżowania koleją bez ważnego biletu. Wysokość kary ma wzrosnąć do 245 złotych z dotychczasowych 225 złotych. Spółka Koleje Wielkopolskie przypomina, iż ostatnia zmiana cen realizowanych usług miała miejsce w grudniu 2019 roku. Zmiany nie obejmą zryczałtowanych cen m.in. za:

  • przewóz psa
  • przewóz roweru
  • przewóz bagaży

Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz