Sektorkolejowy » Parowozownia Skierniewice – Dzień Otwarty 6 oraz 7 maja

Parowozownia Skierniewice – Dzień Otwarty 6 oraz 7 maja

pzez Damian

W sobotę 6 maja oraz w niedzielę 7 maja w godz. 11.00-15.00 zapraszamy do zabytkowej Parowozowni Skierniewice (ul. Łowicka 1) na otwarcie sezonu turystycznego 2023 r. – „Dzień Otwarty”, w ramach którego można poznać dzieje skierniewickiej parowozowni oraz zgromadzonych eksponatów.

W programie:

· trasa turystyczna obejmująca wnętrze największego obiektu – wachlarzową halę parowozową z lat 1862-1942, w której znajduje się kolekcja zabytkowego taboru kolejowego;

· urządzenia do obsługi parowozów;

· interaktywna wystawa urządzeń sterowania ruchem kolejowym;

· Ropuszkowa Kolej Ogrodowa;
· symulator lokomotywy spalinowej SM42.

W trakcie każdego Dnia Otwartego przewidziane jest zwiedzanie Parowozowni zarówno we własnym zakresie (indywidualnie) jak i z przewodnikiem (o godz. 11.00 i 13.00). W tym czasie dostępne będą ekspozycje zewnętrzne oraz część hali postojowej lokomotyw. Wystawa urządzeń sterowania ruchem kolejowym, symulator lokomotywy oraz Ropuszkowa Kolej Ogrodowa w sezonie 2023 r. będą dostępne zasadniczo tylko w trakcie sobotnich Dni Otwartych.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

Kolejne Dni Otwarte będą się odbywały w każdą pierwszy weekend miesiąca (w sobotę i niedzielę) aż do 7-8 października 2023 r. włącznie, a 20 maja zapraszamy na Noc Muzeów. Natomiast grupy zorganizowane, chcące zwiedzać nasz obiekt, przyjmujemy w miarę możliwości na bieżąco. Wymaga to jedynie wcześniejszego umówienia wizyty telefonicznie (Kol. Sławomir Sidor, tel. 730 181 323) lub korespondencyjnie na adres e-mail: zwiedzanie@psmk.org.pl.

Źródło: Informacja prasowa
Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz