Sektorkolejowy » MPK w Krakowie nagrodzone za opracowanie rozwiązania poprawiającego warunki pracy

MPK w Krakowie nagrodzone za opracowanie rozwiązania poprawiającego warunki pracy

pzez Damian

Na początku grudnia 2023 roku w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom 49. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy. Wśród wyróżnionych znalazło się również rozwiązanie opracowane przez pracowników MPK SA w Krakowie. Zgłoszony do konkursu projekt: „Opracowanie i wdrożenie narzędzia informatycznego do prezentacji lokalizacji pojazdów dla pracowników MPK S.A. w Krakowie” spotkał się z uznaniem ekspertów i został uhonorowany dyplomem.

Wyróżnione narzędzie informatyczne to specjalna strona internetowa (znana pracownikom MPK jako „kokon”) pozwalająca obserwować prowadzącym i pracownikom zaplecza dokładną lokalizację autobusów i tramwajów zarówno tych parkujących na terenie stacji obsług jak i tych będących w ruchu. Lokalizacja taboru pobierana jest z systemów i lokalizatorów GPS, w które są wyposażenie wszystkie pojazdy MPK. To bardzo ułatwia pracę kierowcom i motorniczym, którzy dzięki temu mogą bardzo szybko odnaleźć na terenie zajezdni swój tramwaj czy autobus, który będą prowadzić. Narzędzie ułatwia także pracę pracownikom zaplecza, którzy bez problemu mogą zlokalizować pojazd, którego poszukują, co szczególnie przydaje się na największej zajezdni MPK, jaką jest Wola Duchacka.

Organizatorem Konkursu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, we współpracy z innymi ministerstwami, urzędami kontrolnymi, instytucjami ubezpieczeniowymi oraz instytucjami i partnerami społecznymi. Nagrody i wyróżnienia podczas uroczystego spotkania wręczali: Dorota Bojemska – Minister Rodziny i Polityki Społecznej, dr hab. inż. Wiktor Marek Zawieska, profesor Instytutu – Przewodniczący Komisji Konkursowej, Dyrektor Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego. Celem konkursu jest inspirowanie i upowszechnianie wyników prac naukowo-badawczych, rozwiązań technicznych i technologicznych, a także przedsięwzięć organizacyjnych i edukacyjnych prowadzących do poprawy warunków pracy.

W tym roku do konkursu przyjęto 67 wniosków przesłanych przez przedsiębiorstwa, instytucje naukowe, uczelnie oraz inne podmiotu działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa i warunków  pracy. Komisja konkursowa, składająca się z ekspertów wyłonionych spośród organizatorów i współorganizatorów konkursu, przyznała 13 nagród, 21 wyróżnień i 18 listów gratulacyjnych.

Źródło: MPK Kraków

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz