Sektorkolejowy » LTG Cargo Polska będzie realizowała przewozy dla grupy Cedrob

LTG Cargo Polska będzie realizowała przewozy dla grupy Cedrob

pzez Adrian

Przewoźnik należący do Kolei Litewskich będzie świadczył usługi transportu kolejowego dla jednego z największych producentów drobiu – firmy Cedrob. Spółka LTG Cargo Poland będzie realizowała do 20 kursów miesięcznie na trasach z Gdyni do innych miast.

„Ta nowa umowa to ważny krok zarówno dla rozwoju naszej spółki zależnej, jak i dywersyfikacji działalności LTG Cargo. LTG Cargo Polska będzie świadczyć usługi przewozu towarów dla klienta w Polsce, a przy pomocy partnerów – usługi dodatkowe. Doceniamy zaufanie naszych klientów oraz możliwość podejmowania działań na rzecz dywersyfikacji” – powiedziała Eglė Šimė, prezes LTG Cargo.

W ramach podpisanej umowy Spółka LTG Cargo Polska będzie wykorzystywała 3 własne lokomotywy oraz 1 lub 2 zestawy wagonów. Platformy i kontenery zapewni firma Cedrob. Wykorzystanie różnych tras pozwoli na przewiezienie do 25 000 ton produktów w skali miesiąca.

Warto przypomnieć, że spółka LTG Cargo Polska, która rozpoczęła działalność w Polsce w 2020 r., pozyskała do tej pory ok. 40 klientów w Polsce na usługi transportu i spedycji towarów. Aktualnie zatrudnia 70 osób – 3 razy więcej niż na początku 2022 r.  Na początku września br. firma otworzyła drugie biuro w Katowicach i rozpoczęła transport ładunków dla polskiej firmy logistycznej Loconi Intermodal na trasie Gdańsk – Sławków.

Autor: Damian Malesza
Fot. Cedrob

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz