Łódź: Awaria komputera sterującego ruchem kolejowym. Odwołane pociągi, duże opóźnienia - Sektorkolejowy.pl
Sektorkolejowy » Łódź: Awaria komputera sterującego ruchem kolejowym. Odwołane pociągi, duże opóźnienia

Łódź: Awaria komputera sterującego ruchem kolejowym. Odwołane pociągi, duże opóźnienia

pzez Adrian

Awaria komputera sterującego ruchem w SRK Łodź – Olechów. Od godz. 4 rano w niedzielę (7 kwietnia) z Dworca Łódź Fabryczna nie wyjechał żaden pociąg w stronę Warszawy. Opóźnienia sięgają po 250 minut, przewoźnicy odwołują kolejne pociągi, innym zmieniane są trasy.

Awaria komputera sterującego ruchem kolejowym

Najnowszy komunikat PKP InterCity sprzed godziny 10 informuje o odwołaniu kursu ,,Pobrzeże” relacji Łódź Fabryczna – Kołobrzeg na odcinku Łódź Fabryczna – Warszawa Zachodnia. Powód? „Usterki komputera sterującego urządzeniami SRK Łódź Olechów”. Wcześniej odwołano „Czartoryskiego” relacji Łódź Fabryczna – Lublin Główny.

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje od pasażerów czekających na swoje pociągi na Dworcu Łódź Fabryczna.

– „PKP w Łodzi stoi, chciałem jechać do Wawy i chyba nie pojadę. Opóźnienia po 250 min. Pociągi są odwoływane masowo, jakaś awaria komputera – pisze jeden z oczekujących.

Pociągi jadą zmieniony trasami

– Służby techniczne PLK SA oraz firmy Alstom pracują nad usunięciem awarii urządzeń sterowania ruchem pociągów na stacji Łódź Widzew – informuje Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK. – Do usterki doszło o godz. 4 . Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów. Część składów przejeżdża przez stację Łódź Widzew. Pozostałe pociągi kierowane są przez Łódź Kaliską i Łódź Olechów. Informacje o zmianach w rozkładach jazdy są na bieżąco przekazywane na stacjach i przystankach oraz na stronie www.portalpasazera.pl

Co dalej?

Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów spółki PKP Intercity i Łódzka Kolei Aglomeracyjna na obszarze działania ŁKA oraz biletów PKP Intercity i Kolei Mazowieckich na odcinku Skierniewice- Warszawa Wschodnia/ Gdańska – Skierniewice,a także w pociągach Polregio na odcinku Warszawa- Łódź- Częstochowa – informuje PKP InterCity.

  • Pociąg IC „ASNYK” relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny zostanie skierowany drogą okrężną z pominięciem stacji Łódź Widzew .
  • Pociąg „CHEMIK „relacji Płock – Katowice zostanie skierowany drogą okrężną z pominięciem stacji Łódź Dąbrowa i stacji Łódź Widzew
  • Pociąg „KOCIEWIE” relacji Łódź Kaliska -Gdynia Główna od stacji Łódź Żabieniec zostanie skierowany drogą okrężną z pominięciem stacji Łódź Fabryczna i stacji Łódź Widzew
  • Pociąg „KAZIMIERZ” relacji Bydgoszcz Główna – Kraków Główny zostanie skierowany drogą okrężną z pominięciem stacji Łódź Dąbrowa
  • Pociąg „DABROWSKA” relacji Wrocław Główny – Białystok zostanie skierowany drogą okrężną z pominięciem stacji Łódź Widzew .
  • Pociąg „HUTNIK” relacji Bielsko -Biała Główna – Gdynia Główna zostanie skierowany drogą okrężną z pominięciem stacji Łódź Dąbrowa i stacji Łódź Widzew
  • Pociąg „BACZYŃSKI” relacji Białystok – Wrocław Główny zostanie skierowany drogą okrężną z pominięciem stacji Łódź Widzew .

PKP informuje podróżnych by bacznie wsłuchiwali się w komunikaty głosowe na dworcach. Nie wiadomo, kiedy służby PKP uporają się z awarią.

Źródło: dzienniklodzki.pl
Fot. materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz