Sektorkolejowy » Kolejna inwestycja na trasie Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice – przetarg

Kolejna inwestycja na trasie Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice – przetarg

pzez Damian

Na stacjach i przystankach między Trzebinią a Oświęcimiem i Czechowicami-Dziedzicami, podróżni zyskają lepszą informację o kursowaniu pociągów. Zegary i komunikaty dźwiękowe ułatwią podróże. Na stacji Oświęcim, dodatkowo pomocne będą elektroniczne wyświetlacze. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamontują nowy system urządzeń. Realizację zadania zaplanowano ze środków własnych Spółki PLK SA.

Podróżujący pociągiem z Trzebini do Oświęcimia i Czechowic-Dziedzic skorzystają z dodatkowych ułatwień na stacjach i przystankach. Przewidziano montaż systemu do emisji dźwiękowych komunikatów. Zainstalowane zostaną także zegary. Na stacji Oświęcim będą również wyświetlacze, zawierające wizualne informacje o najbliższych pociągach. Montaż monitoringu, m.in. w Chrzanowie, Libiążu, Oświęcimiu, w Brzeszczach, zwiększy bezpieczeństwo podróżnych i zapewni możliwość szybkich reakcji służb porządkowych.

PLK SA ogłosiły przetarg na projekt, dostawę i instalację systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego. Pod koniec bieżącego roku, planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą, wybranym w postępowaniu przetargowym.

Zarządca infrastruktury kolejowej konsekwentnie zwiększa dla podróżnych zakres bieżącej informacji pasażerskiej. Coraz więcej stacji i przystanków zyskuje nowocześniejsze urządzenia, w tym system rozgłoszeniowy, elektroniczne wyświetlacze oraz monitoring. Dzięki temu zapewniony jest lepszy standard obsługi pasażerów. Na modernizowanej trasie Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice, komfort zwiększyły m.in. już przebudowane stacje i przystanki. Nowe obiekty wyposażone są w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie. System ścieżek naprowadzających, a także montaż wind w Chrzanowie i Oświęcimiu ułatwia komunikację osobom o ograniczonych możliwościach poruszania.

Nowe rozwiązania podnoszą poziom obsługi podróżnych i zachęcają do korzystania z kolei.

Zadanie inwestycyjne na projekt, dostawę i instalację systemu informacji pasażerskiej oraz monitoringu planowane jest w ramach projektu pn.: „Prace na linii kolejowej nr 93 na odcinku Trzebinia – Oświęcim – Czechowice Dziedzice”.

Źródło: PKP PLK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz