Sektorkolejowy » Koleje Austriackie będą jeszcze bardziej ekologiczne

Koleje Austriackie będą jeszcze bardziej ekologiczne

pzez Patryk

W Kolejach Austriackich rozpoczęły się testy drewnianych wiat na dworcach kolejowych. Zabieg ten związany jest z polityką firmy ÖBB, która dąży do bardziej zrównoważonego rozwoju. W pierwszym etapie przebudowywane są dworzec i stacja w austriackim Ternitz. W konstrukcji dachów na peronie wykorzystano drewno. Pierwszy z dachów został już wykonany, a drugi jest w fazie budowy.

Władze Kolei Austriackich podkreślają, że ich głównym zamysłem jest bardziej zrównoważony rozwój spółki oraz wykorzystywanie w codziennych pracach surowców odnawialnych i bardziej ekologicznych. Dbanie o środowisko ma iść w parze z estetyką nowych projektów austriackiego przewoźnika, co ma być doceniane przez klientów.

Produkcja drewnianych dachów wpływa również na oszczędność finansową spółki. Szacuje się, że takie konstrukcje są nawet o 30% tańsze w produkcji i eksploatacji od metalowych dachów. Surowiec wykorzystany do przebudowy dworca i stacji w Ternitz pochodzi z Austrii, dlatego jest to również wsparcie lokalnej gospodarki. To testowa budowa dachów drewnianych na dworcach w Austrii i jeżeli zda swój egzamin, stopniowo rozwiązanie to będzie również wdrażane w innych lokalizacjach. Z czasem dachy takie mogą być połączone z wydajnymi panelami fotowoltaicznymi, co również będzie w zgodzie z obecną polityką firmy i dbałością o środowisko.

Autor tekstu: Łukasz Głębocki
Źródło zdjęcia: https://www.forbes.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz