Sektorkolejowy » Hupac od 1 stycznia 2023 r. przejmuje obsługę Terminala Kolonia Północ

Hupac od 1 stycznia 2023 r. przejmuje obsługę Terminala Kolonia Północ

pzez Damian

Od 1 stycznia 2023 roku terminal Kolonia Północ (TKN) spółki HGK Häfen und Güterverkehr Köln AG będzie obsługiwany przez nową firmę – Hupac Group. Jest to wynik przetargu zainicjowanego przez HGK w czerwcu 2022 r., w którym w listopadzie 2022 r. wygrała firma Hupac SA.

„Bardzo się cieszymy, że renomowana firma Hupac Group wygrała przetarg na obsługę terminalu. Dla HGK Terminal Köln Nord odgrywa strategicznie ważną rolę w odniesieniu do naszego innowacyjnego terenu przemysłowo-logistycznego FU-SION COLOGNE, który powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie” – wyjaśnia Uwe Wedig, prezes zarządu Grupy HGK.

Grupa Hupac prowadzi wiele terminali w Europie, pod własnym kierownictwem lub wspólnie z partnerami i wnosi w tym zakresie szerokie doświadczenie.

„Terminale są strategicznym zasobem dla zmiany modalnej i mają wyjątkowe znaczenie, zwłaszcza w aglomeracjach takich jak obszar Renu/Ruhry”, mówi prezes Hupac Michail Stahlhut. „Inwestujemy w zasoby i w inteligentne systemy, aby wydobyć maksymalną wydajność na styku drogi i kolei”.

Dwumodalny Terminal Köln Nord jest dogodnie położony w pobliżu węzła autostradowego Köln Niehl (A1/A57) i ma bezpośrednie połączenie kolejowe z portem reńskim Köln Niehl. Ma powierzchnię 152.000 metrów kwadratowych z pięcioma torami przeładunkowymi i trzema suwnicami. Dziennie można załadować i rozładować do dziesięciu pociągów przychodzących i wychodzących.

„Cieszymy się na nowe zadanie, które opanujemy wspólnie z doświadczonym zespołem terminalu” – mówi Sascha Altenau, dyrektor zarządzający spółki-córki Hupac – Combiconnect Köln Nord GmbH. „Już dziś witamy wszystkich dotychczasowych i nowych klientów terminalu”.

Przetarg na obsługę transportu kombinowanego jest wymagany przez dyrektywę w sprawie wspierania terminali intermodalnych przedsiębiorstw nie będących własnością federalną. Przed zakończeniem przejścia w dniu 1 stycznia 2023 r. wszystkie procesy organizacyjne i administracyjne zostaną skoordynowane z klientami i partnerami. Przeniesienie dzierżawy i działalności skutkuje przeniesieniem zatrudnienia dla istniejących pracowników zgodnie z § 613 a BGB. Istniejące stosunki pracy zostaną przejęte przez przyszłą spółkę Combiconnect Köln Nord GmbH z zachowaniem bezpieczeństwa prawnego.

Źródło: HUPAC

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz