Sektorkolejowy » Hitachi Rail prezentuje pierwszy hybrydowy pociąg akumulatorowy do podróży międzymiastowych we Włoszech

Hitachi Rail prezentuje pierwszy hybrydowy pociąg akumulatorowy do podróży międzymiastowych we Włoszech

pzez Adrian

Pierwszy z siedmiu pociągów wejdzie do eksploatacji latem tego roku, łącząc regiony takie jak Kalabria, Basilicata i Apulia.

Hitachi Rail wprowadziła pierwszy dalekobieżny pociąg hybrydowy na baterie, znacznie zmniejszając emisję dwutlenku węgla w południowych Włoszech. Ten innowacyjny rozwój ma miejsce, gdy Hitachi Rail przygotowuje się do dostarczenia siedmiu międzymiastowych hybrydowych pociągów akumulatorowych do Trenitalia w ramach dużej umowy ramowej o wartości 1,23 miliarda euro na modernizację floty kolejowej za pomocą przyjaznych dla środowiska alternatyw.

Pierwszy z tych pociągów, zaprezentowany w Reggio Calabria, wejdzie do eksploatacji między Kalabrią, Basilicatą i Apulią jeszcze w tym roku. Ewolucja floty Masaccio, która zacznie działać na trasach miejskich i podmiejskich w grudniu 2022 r., Nowe międzymiastowe pociągi akumulatorowe są wyposażone w technologię hybrydową zdolną do zasilania bateryjnego, elektrycznego, hybrydowego i wysokoprężnego. Oczekuje się, że to wszechstronne podejście energetyczne, w tym hybrydowy tryb jazdy do odzyskiwania energii podczas zwalniania i hamowania, zmniejszy emisję dwutlenku węgla nawet o 83% w porównaniu z konwencjonalnymi pociągami z silnikiem Diesla,

Zaprojektowane z charakterystycznym malowaniem i wnętrzem, pociągi łączą technologię z komfortem oczekiwanym od podróży międzymiastowych. Pociągi są wyposażone w innowacyjny system klimatyzacji, który dostosowuje zużycie paliwa do liczby pasażerów, ulepszone stojaki na rowery i dużą pojemność bagażową. Ponadto pociągi osiągają prędkość maksymalną 160 km/h i oferują przyspieszenie na poziomie 1,10 m/s^2, ustanawiając nowy standard wydajności podróży koleją.

Luca D’Aquila, dyrektor operacyjny Hitachi Rail Group i dyrektor generalny Hitachi Rail Italy, podkreślił wkład pociągu w bezpieczniejsze, wygodniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska podróże. „Nasz pociąg został zaprojektowany tak, aby podróże były jeszcze bezpieczniejsze, wygodniejsze i bardziej ekologiczne, wspierając Trenitalia w realizacji celu, jakim jest wyposażenie kraju we flotę nowoczesnych pociągów z korzyścią dla pasażerów i środowiska”.

Autor: Marketa Horpeniakova
Źródło: RailMarket
Fot. hitachirail.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz