Sektorkolejowy » Grupa Škoda dostarczy 23 jednostki elektryczne dla RegioJet. Będą wykorzystywane do obsługi czeskich tras regionalnych

Grupa Škoda dostarczy 23 jednostki elektryczne dla RegioJet. Będą wykorzystywane do obsługi czeskich tras regionalnych

pzez Damian

Zakres kontraktu o wartości ok. 133 mln euro obejmuje dostawę 15 dwuczłonowych oraz 8 trzyczłonowych pociągów.

Zgodnie z planem nowe pociągi Grupy Škoda dla firmy Regiojet rozpoczną kursowanie w regionie Ústí nad Labem do końca 2026 r. Oczekuje się, że będą pokonywać 3,3 mln kilometrów w skali roku przez następne 15 lat.

Pociągi będą przeznaczone do obsługi linii podmiejskich i regionalnych, a ich maksymalna prędkość wyniesie 160 km/h. Dwuwagonowe jednostki o długości 53 m pomieszczą 142 podróżnych na miejscach siedzących, a trzyczłonowe pociągi o długości 80 metrów zabiorą na pokład do 228 pasażerów.

Każdy egzemplarz będzie wyposażony m.in. w klimatyzację, bezprzewodowy internet, gniazda 230 V i USB oraz udogodnienia dla pasażerów niepełnosprawnych, w tym wejścia pozbawione barier, a także specjalnie zaprojektowaną toaletę. W jednostkach trzyczłonowych znajdzie się dodatkowa standardowa toaleta.

We wszystkich pociągach zostaną wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, w tym technologię ETCS, aby dostosować je do aktualnych standardów.

Autor: Lubomir Cech
Źródło: railmarket.com
Fot. Grupa Škoda

Sprawdź także:

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz