Sektorkolejowy » Warszawa: remont torowiska na ulicy Filtrowej

Warszawa: remont torowiska na ulicy Filtrowej

pzez Damian

Pora na remont torowiska na ulicy Filtrowej – tramwajarze wymienią szyny i wybudują odwodnienie. Dziś, 20 maja, wprowadzony został tam jeden kierunek ruchu, a tramwaje jeżdżą objazdami.

Prace na Filtrowej to element tegorocznego programu remontowego Tramwajów Warszawskich. Roboty na tej ulicy obejmą nie tylko wymianę zużytych szyn, ale również budowę odwodnienia. Dzięki temu torowisko nie będzie już zalewane po intensywnych deszczach. Korzystając z wyłączenia ruchu, robotnicy wymienią również szyny na skrzyżowaniach Krzywickiego z Nowowiejską oraz z Filtrową.

Wszystkie te prace potrwają do końca czerwca. W tym czasie między Raszyńską a Mianowskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu – tylko w stronę Grójeckiej. Objazd w drugim kierunku poprowadzi ulicami Wawelską i Krzywickiego lub Niemcewicza i Raszyńską.

W czasie remontu inaczej będą kursowały tramwaje linii: 15, 33, 35 i 36. Na trasę wyjadą autobusy linii zastępczej Z15, które pojadą z placu Narutowicza: Grójecką, Niemcewicza, Raszyńską, Filtrową, Nowowiejską do alei Niepodległości, a wrócą przez Wawelską, Krzywickiego i Filtrową.

Dodatkowe informacje dotyczące organizacji ruchu w czasie remontu na ulicy Filtrowej można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Źródło: Tramwaje Warszawskie

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz