Sektorkolejowy » Copma Polska dostarczy dwudrogowy pojazd ratowniczy do wkolejania wagonów tramwajowych dla GAiT

Copma Polska dostarczy dwudrogowy pojazd ratowniczy do wkolejania wagonów tramwajowych dla GAiT

pzez Damian

Oferta czołowego producenta pojazdów została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym na dostawę specjalnego pojazdu do wkolejania tramwajów dla Gdańskich Autobusów i Tramwajów. Copma Polska dostarczy nowoczesny pojazd drogowo-szynowy do unoszenia i wkolejania wagonów z kabiną do obsługi żurawia ZDS 2.

Specjalistyczny pojazd ratunkowy Copma Polska ZDS 2 będzie służył gdańskiemu przewoźnikowi do ratowania życia ludzkiego w trakcie wypadków tramwajowych. Zapewni skuteczne udzielanie pomocy poszkodowanym w wyniku niefortunnego zdarzenia, sprawne wkolejanie tramwajów po wypadnięciu z szyn, a także wykonywanie napraw i czynności serwisowych powstałych na skutek awarii na trasach tramwajów. Model ten składa się z auta ciężarowego marki Scania wraz z układem do jazdy po torach tramwajowych. Pojazd został zaprojektowany tak, by w bezpieczny i sprawny sposób ramię hydraulicznego dźwigu COPMA, umożliwiało podniesienie tramwaju o masie 22 ton, przywracając płynność ruchu, minimalizując zakłócenia w komunikacji miejskiej. ZDS 2 jest wyposażony w kabinę do obsługi żurawia, która zapewnia komfortowe, ergonomiczne i bezpieczne warunki dla operatora. Producent specjalistycznych pojazdów drogowo-szynowych udzielił GAiT aż 60-miesięcznej gwarancji. Na realizację zadania spółka ma 18 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Copma Polska – jakość, niezawodność i innowacyjność

Spółka Copma Polska jako przedsiębiorstwo z całkowicie polskim kapitałem, wyspecjalizowała się w produkowaniu nowoczesnych pojazdów dwudrogowych, ratowniczych pojazdów specjalnych oraz pociągów sieciowych, wykorzystywanych do budowy infrastruktury kolejowej. Copma Polska jest liderem w produkcji i zaopatrywania branży zarówno w specjalistycznych rozwiązaniach dźwigowych, jak i kompleksowo wyposażonych pojazdów drogowo-szynowych. Gama oferowanych modeli sukcesywnie się powiększa. Spółka posiada w swoim portfolio realizację kontraktów dla największych krajowych przedsiębiorstw kolejowych m.in. Budimeksu, ZRK DOM, PPMT, PNUIK, ZUE, PKP oraz zagranicznych kontrahentów w Hiszpanii, Turcji, Bułgarii czy Litwy.

„Technologia oraz doświadczenie zdobyte podczas wcześniejszych realizacji sprawiają, że jesteśmy w stanie dostarczyć pojazdy spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i funkcjonalności. To niewątpliwie emocjonujący moment dla naszej firmy, wybór naszego pojazdu przyczyni się do podniesienia poziomu ochrony i ratowania życia ludzkiego w Gdańsku. Dziękujemy za zaufanie!” – powiedział Rafał Kuc, President Copma Polska

Więcej informacji o firmie Copma Polska można znaleźć:

Copma Polska dostarczyła ostatni z 3 pojazdów dwudrogowych ZDS-5 dla poznańskiej spółki ZRK DOM

Copma Polska z umową na dostawę 8 specjalistycznych pojazdów dwudrogowych na rynek hiszpański

Autor: Jan Bytnar
Fot. Copma Polska

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz