Sektorkolejowy » CLIP ogłosił przetarg na dostawę 36 nowych wagonów do transportu intermodalnego

CLIP ogłosił przetarg na dostawę 36 nowych wagonów do transportu intermodalnego

pzez Damian

Spółka CLIP Logistyka – należąca do grupy kapitałowej CLIP ogłosiła przetarg na dostarczenie 36 fabrycznie nowych wagonów typu Sdggmrss – tzw. wagonów kieszeniowych, które składają się z dwóch członów osadzonych na trzech wózkach. Będą wykorzystywane do realizowania przewozów intermodalnych.

Wagony będące przedmiotem zamówienia muszę być przystosowane do poruszania się po torach o standardowej szerokości tj. 1435 mm. Ich długość wynosi nieco ponad 34 m przy masie własnej 35 ton. Pojazdy będą wykorzystywane do transportu kontenerów i naczep. Zgodnie z treścią przetargu muszą być dostosowane do cyfrowego sprzęgu (DAC – digital automatic coupling), a ich konstrukcja umożliwiać podnoszenie ich wraz z podwoziem za pomocą dźwigników śrubowych, dźwigów lub żurawi.

Dostawca wagonów typu Sdggmrss będzie odpowiedzialny za przeszkolenie (na własny koszt) pracowników w zakresie obsługi technicznej i diagnostyki pojazdów oraz postępowania w przypadku awarii.

Spółka CLIP Logistyka oczekuje:

  • minimalnego okresu żywotności wagonów na poziomie 30 lat
  • udzielenia 36-miesięcznej gwarancji (od momentu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru danego wagonu)
  • dostarczenia pojazdów  w terminie do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy

Oferty w ramach tego postępowania przetargowego można składać do 21 sierpnia br. Należy pamiętać, że udział w nim mogą wziąć wyłącznie podmioty, które zrealizowały minimum dwie dostawy obejmujące co najmniej 20 wagonów kieszeniowych dla każdej z nich (w okresie ostatnich 5 lat). Wszystkie nadesłane oferty zostaną ocenione pod względem ceny, która jest jedynym kryterium.

Więcej informacji o grupie CLIP można znaleźć m.in.:

Autor: Damian Malesza
Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz