Sektorkolejowy » Będą nowe perony w Świętokrzyskiem

Będą nowe perony w Świętokrzyskiem

pzez Damian

W Górkach Szczukowskich, Ludyni, Piekoszowie i Podchojnach zbudowane zostaną nowoczesne perony. Ma to poprawić dostęp do kolei dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Inwestycja zrealizowana będzie dzięki „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA ogłosiły przetargi na prace projektowe i budowę nowych peronów kolejowych na terenie województwa świętokrzyskiego. W Górkach Szczukowskich i Ludyni będą zmodernizowane istniejące perony, a w Piekoszowie i Podchojnach pociągi zatrzymają się w nowych lokalizacjach.

Na przystankach objętych postępowaniem przetargowym powstaną perony o długości 150 metrów, wraz z ciągami komunikacyjnymi i parkingami. Platformy peronowe będą odpowiednio wysokie, by ułatwić podróżnym wsiadanie do pociągów. Na miejscu pojawi się nowe oświetlenie, wiaty, ławki i tablice informacji dla podróżnych. Dzięki podjazdom, nawierzchni o zróżnicowanej strukturze i ścieżkom naprowadzającym, przystanki będą w pełni dostępne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Zwycięzcy przetargu będą mieli ok. 18 miesięcy na przygotowanie projektu i realizację prac budowlanych. Z pierwszych efektów tych inwestycji podróżni skorzystają pod koniec 2024 roku.

Źródło: TVP3
Fot. PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz