Sektorkolejowy » Będą dodatkowe pociągi na festiwal Pol’and’Rock w regionie

Będą dodatkowe pociągi na festiwal Pol’and’Rock w regionie

pzez Adrian

Fani muzyki mogą planować już podróż na festiwal Pol’and’Rock 2023. W rozkładzie jazdy uwzględniono bowiem dodatkowe pociągi na wydarzenie, które od 3 do 5 sierpnia odbywać się będzie na byłym lotnisku Czaplinek-Broczyno. By ułatwić przyjazd na festiwal uruchomionych zostanie każdego dnia 15 dodatkowych składów.

W tych dniach na trasie Szczecinek-Czaplinek-Runowo Pomorskie, poza 6 parami pociągów kursujących całorocznie, uruchomionych zostanie dodatkowych 15 par pociągów. Oznacza to, iż na trasie w tych dniach kursować będzie łącznie 21 par pociągów. Cztery pary spośród dodatkowych pociągów, uruchomione zostaną w bezpośredniej relacji Szczecin Główny – Szczecinek – Szczecin Główny, natomiast 11 par pociągów w relacji Szczecinek – Czaplinek – Szczecinek.

Z kolei po zakończeniu festiwalu, w niedzielę 6 sierpnia, od wczesnych godzin porannych uruchomione zostaną 44 dodatkowe składy, czyli 22 pary pociągów. Łącznie z pociągami kursującymi całorocznie oznacza uruchomienie w tym dniu aż 28 par pociągów. Spośród pociągów dodatkowych, 4 pary pojadą w relacji bezpośredniej do i ze Szczecina.

Zdecydowana większość pociągów dodatkowych będzie kursować na trasie Szczecinek – Czaplinek –  Szczecinek. 11 par w dniach 2-5 sierpnia i 16 par 6 sierpnia. W Szczecinku pociągi te będę skomunikowane z pociągami przybywającymi z kraju, zarówno z pociągami POLREGIO czy PKP Intercity i odjeżdżającymi na południe i wschód Polski. Pozostałe pociągi dodatkowe będą kursować w relacjach do i z Runowa Pomorskiego, gdzie będą dogodnie skomunikowane z pociągami w kierunku Szczecina, Koszalina i Trójmiasta.

Przewiduje się, że wszystkie pociągi będą zestawione z dwóch zespołów spalinowych serii SA136 lub hybrydowych serii EN63H o pojemności 450 miejsc, w tym około 300 miejsc siedzących. Z przeprowadzonej analizy wynika, że każdego dnia w okresie od 2 do 5 sierpnia pociągi zapewnią miejsca dla przewozu co najmniej 19 tys. osób oraz dla 25 tys. osób w dniu powrotów z festiwalu, czyli 6 sierpnia br. Łącznie przez pięć festiwalowych dni pociągi uruchamiane przez samorząd województwa zachodniopomorskiego umożliwią przejazd dla ponad 100 tys. osób.

Szczegółowy rozkład jazdy wszystkich pociągów kursujących na linii Szczecinek – Czaplinek – Runowo Pomorskie – Szczecin można znaleźć na stronie www.portalpasazera.pl.

Źródło: e-kg.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz