Sektorkolejowy » Aleksandra Merchel-Koter nowym prezesem zarządu spółki PPM-T z Grupy PKP PLK

Aleksandra Merchel-Koter nowym prezesem zarządu spółki PPM-T z Grupy PKP PLK

pzez Damian

Aleksandra Merchel-Koter została wybrana na nowego prezesa zarządu spółki PPM-T z grupy PKP PLK.

Rada Nadzorcza spółki Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. („PPM-T”) w dniu 24 października 2022 r. wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu. Z uwagi na fakt, że w przedmiotowym postępowaniu wpłynęło jedynie jedno zgłoszenie, Rada Nadzorcza PPM-T postanowiła zamknąć postępowania bez wyłonienia kandydata. 

Mając na uwadze powyższe Rada Nadzorcza PPM-T w dniu 19 stycznia 2023 r. postanowiła ponownie wszcząć postępowanie kwalifikacyjne z uwzględnieniem szerszego rozpropagowania ogłoszenia o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu. Ogłoszenie zostało opublikowane na stronie internetowej PPM-T, na stronie internetowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., na stronie internetowej Dziennika Bałtyckiego a także dodatkowo na portalu naszemiasto.pl oraz w wersji papierowej Dziennika Bałtyckiego. W wyniku tych działań, w porównaniu do poprzedniego postępowania kwalifikacyjnego, zgłosiła się większa liczba kandydatów. Do rozmów kwalifikacyjnych dopuszczono kandydatów spełniających wymogi formalne.

W wyniku przeprowadzonego przez Radę Nadzorczą PPM-T postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu PPM-T w dniu 20 lutego 2023 r. Rada Nadzorcza PPM-T powołała na ww. stanowisko p. Aleksandrę Merchel-Koter z dniem 21 lutego 2023 r. Jest absolwentem wydziału inżynierii transportu Politechniki Gdańskiej. Pracowała w PPM-T, NDI a ostatnio była dyrektorem projektu i kierownikiem kontraktu w PKP PLK S.A.

Źródło: PKP PLK S.A.
Fot. PPM-T

Może Ci się spodobać

1 komentarzy

Jedrek 27 lutego 2023 - 15:17

To jakiś ponury żart! Nepotyzm jest chyba karalny…

Odpowiedz

Zostaw komentarz