Sektorkolejowy » Wrocław: Wyjątkowy tramwaj w barwach Śląska Wrocław

Wrocław: Wyjątkowy tramwaj w barwach Śląska Wrocław

pzez Adrian

Nietypowy tramwaj na ulicach Wrocławia

We Wrocławiu od 1 kwietnia 2022 roku jeździ tramwaj w barwach drużyny WKS Śląsk Wrocław. Pojazd w nietypowej odsłonie powstał dzięki współpracy MPK Wrocław, klubu WKS Śląsk Wrocław oraz jego fanów, którzy zajęli się przygotowaniem malowania.

„Gramy w jednej drużynie” – powiedział prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Nowa szata graficzna tramwaju nawiązuje do barw klubowych oraz świetnie wpasowuje się w obchody 75-lecia powstania klubu.

„Śląsk Wrocław to wielki klub. Świadczą o tym sukcesy, które od teraz widnieją na jednym z naszych tramwajów” – podkreśla Krzysztof Balawejder prezes MPK Wrocław.

„Tak świetny klub ma też świetnych kibiców, którzy potrafią zrobić fantastyczne rzeczy, co możemy zobaczyć nie tylko na stadionach, ale teraz również na wrocławskich ulicach” – dodaje.

Realizacja nowego malowania

Przygotowaniem nowej szaty graficznej wrocławskiego tramwaju zajęli się kibice dwukrotnych mistrzów Polski dzięki inicjatywie ośrodka Kibice Razem Śląsk Wrocław i Stowarzyszenia Wielki Śląsk. Wspomniane organizacje regularnie angażują się w funkcjonowanie klubu. Pojazd w klubowych barwach przyciąga uwagę przechodniów oraz kierowców.

„Wielkie podziękowania dla Stowarzyszenia Wielki Śląsk, ośrodka Kibice Razem i wszystkich fanów WKS-u, którzy zaangażowali się w ten projekt i osobiście ozdobili tramwaj w barwy klubu. Dziękujemy również MPK Wrocław za współpracę i przekazanie pojazdu. Sądzę, że dla wielu wrocławian stanie się on ulubionym tramwajem w mieście, który w roku 75-lecia klubu ozdobi ulice Wrocławia” – mówił Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Akcja promocyjna Śląska Wrocław i jego kibiców we współpracy z MPK Wrocław promuje szacunek nie tylko do barw klubu, ale również do tramwajów i autobusów, którymi zainteresowani dojeżdżają na mecze wrocławskiego klubu.

Autor: Damian Malesza
Fot. MPK Wrocław

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz