Sektorkolejowy » Wpadł z narkotykami dzięki czujności funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

Wpadł z narkotykami dzięki czujności funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

pzez Damian

W dniu 28 grudnia 2022 roku funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku, w trakcie prowadzonych działań przeciwkradzieżowych w pociągu relacji Gdynia Główna – Kraków, ujęli mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli przy nim blisko 6 gram zabronionej substancji odurzającej. Teraz może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, gdyż odpowie za przestępstwo z art. 62 ust 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W środę, 28 grudnia br. funkcjonariusze grupy operacyjno-interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku, podczas prowadzonych działań przeciwkradzieżowych w pociągu relacji Gdynia Główna – Kraków, podjęli obserwację dwóch mężczyzn, których nietypowe zachowanie oraz nerwowe ruchy wzbudziły ich podejrzenia, skierowane w kierunku możliwości posiadania przy sobie niedozwolonych środków odurzających lub substancji psychotropowych.

Po przybyciu pociągu do stacji Tczew, funkcjonariusze SOK podjęli interwencję wobec podejrzanych mężczyzn, którzy według wcześniejszych ustaleń mogli posiadać przy sobie narkotyki. Ustalenia mundurowych szybko się potwierdziły, gdyż jeden z mężczyzn poproszony o wydanie nielegalnej substancji, wyjął z kieszeni spodni trzy woreczki strunowe z tabletkami koloru niebieskiego.

Na miejsce zdarzenia wezwano patrol Policji z Komendy Powiatowej w Tczewie. Użyty przez policjantów tester narkotykowy potwierdził, że niebieskie tabletki to  MDMA (Ecstasy). W sumie przy podejrzanym zabezpieczono łącznie 5,92 grama tego narkotyku. Ujęty 21-latek został przekazany funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej w Tczewie, celem dalszego postępowania. Mieszkaniec Gniewu odpowie teraz za posiadanie substancji psychotropowych, grodzi mu kara do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze Grup Operacyjno-Interwencyjnych SOK codziennie podejmują kilkadziesiąt interwencji, często na pozór nie mających nic wspólnego z narkotykowym procederem, jak ściganie kolejowych przestępców. Jak się jednak okazuje, podczas wielu z tych sytuacji czujność i doświadczenie funkcjonariuszy doprowadza do ujawnienia środków zabronionych oraz ujęcia ich posiadaczy bądź, nawet osób handlujących nimi.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz